Спеціальні потреби

Генпрокуратура i СБУ заперечують, що Ющенка отруєно бiологiчною зброєю - 2004-10-12


Київ – 11 жовтня. Генеральна прокуратура та Служба безпеки України спростували сьогодні заяву віце-спікера Олександра Зінченка з приводу того, що лідера «Нашої України» Віктора Ющенка було отруєно біологічною зброєю.

Не зважаючи на неодноразові запрошення Віктора Ющенка завітати до Генеральної прокуратури для надання даних слідству, він досі цього так і не зробив, заявив під час брифінгу прес-секретар Генпрокуратури Сергій Руденко. За його словами, слідчі не втрачають надії поспілкуватись, як із самим кандидатом у президенти, так і з його оточенням, оскільки без їх допомоги неможливо провести заплановану експертизу, яка має виявити причини захворювання Ющенка. Що стосується можливого отруєння лідера «Нашої України» біологічною зброєю, то за словами Руденка, це лише одна з версій в той час, як Генеральна прокуратура намагається з`ясувати, що стоїть за самим фактом занедужання Ющенка:

«Ця версія - про використання суто біологічної зброї, вона є похідною від тої версії, що вже розглядається, тобто Віктор Андрійович сказав, що “мене навмисно отруїли”. І в даному випадку оце головна проблема, над якою ми, у тому числі слідчим шляхом, працюємо. Яким видом, можна фантазувати дуже довго і це можуть бути тільки фантазії на сьогоднішній день. А от коли ми надамо лікарям і судово-медичним експертам усю необхідну інформацію, коли визначаться фахівці у цій справі, тоді ми матимемо змогу реагувати на те, що вони напишуть. А те, що кажеться довкола цієї справи, на жаль ніякого значення юридично-процесуального не має».

У свою чергу Служба безпеки України категорично відкидає версію отруєння Ющенка біологічною зброєю. За словами заступника голови СБУ Ігора Дріжчаного, Україна не має і в часи Радянського Союзу не мала і не виготовляла біологічну зброю. До того ж він відзначив, що біологічну зброю неможливо застосувати щодо якоїсь конкретної людини, оскільки це вірус, який поширюється безконтрольно.

Поки немає жодних результатів експертиз з приводу того, що саме могло стати причиною захворювання Ющенка, навести будь-які контраргументи силовикам не можливо.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG