Спеціальні потреби

Нерiвне висвiтлення кандидатiв українським ТБ - 2004-09-14


Київ – 14 вересня. Українські телеканали висвітлюють діяльність кандидатів на посаду Президента України неадекватно до їх рейтингів. Такого висновку дійшли експерти комітету “Рівність можливостей”, які проводили дослідження новин телеканалів та періодичних видань. Керівник комітету Олександр Чекмишев каже, що така ситуація може звести нанівець ідею чесних виборів.

Українські телеканали люблять Януковича, симпатизують Морозу та Симоненку та ігнорують Ющенка – такі висновки після перегляду результатів дослідження комітету “Рівність можливостей”. Якщо лідеру перегонів Ющенку симпатизують 29 відсотків громадян, то на телебаченні йому відводять не більше 9% часу. Рівень підтримки Януковича – 24%, але показують його 80% часу. Адекватними є рівень підтримки та висвітлення Олександр Мороза – біля семи відсотків та Петра Симоненка на деяких каналах.

Також експерти констатують, що телеканали почали маніпулювати громадською думкою, невірно повідомляючи, наприклад, про результати соцопитувань. Якщо IСTV повiдомив про розрив між лідерами - Ющенком і Януковичем - у 7 відсотків, то на Інтері та УТ-1 прозвучала цифра 1 відсоток. Відтак така ситуація, за словами голови комітету Олександра Чекмишева, сприяє тому, що чесність та справедливість виборів можуть опинитися під сумнівом. Нинішню ситуацію в українських ЗМІ можна порівняти хіба що з авторитарними державами, і це не є характерним явищем для перехідних країн – каже пан Чекмишев.

У зв`язку з цим громадські організації звертаються до керівників держави – Президента Кучми та прем`єра Януковича – із вимогою оголосити, що така ситуація у медіа-середовищі країни є неприйнятною.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG