Спеціальні потреби

Вибухи на Троєщині – політичний тероризм, твердить міліція - 2004-08-29


Київ - 29 серпня. В Україні набирає обертів історія із вибухами на Троєщинському ринку. Міліція заявила, що це був політичний теракт, здійснений з метою повалення конституційного ладу в Україні. Серед організаторів вибуху - двоє членів Української народної партії. Опозиція таку інформацію спростовує.

Україна знову під час виборчої кампанії стала свідком теракту – твердять українсьі правоохоронці. Нинішні терористи прагнули дестабілізувати ситуацію в країні – каже заступник міністра внутрішніх справ Олександр Міленін:

«Як визнали двоє затриманих, мотивом скоєння цих злочинiв була дестабiлiзацiя ситуацiї, повалення дiючого державного ладу в Українi».

Як зірвавши сміттєві урни на віддаленому Троєщинському базарі терористи збиралися змінити конституційний лад в Україні міліція не каже, але наголошує на членстві двох терористів до УНП - партїі що входить до Нашої України - та на фактах вилучення у цих молодих людей разом з інстуркціями по виготовленню вибухівок листівок Віктора Ющенка. Досить прозорий натяк правохоронців – вибух організовували люди, причетні до кандидата Ющенка. Натомість опозиція все це категорично простовує. Керівник виборчого штабу Ющенка Роман Безсмертний заявив, що за його даними ці люди мають причетність до зовсім інших радикальних національстичних груп:

«Пастух Олександр Анатолiєвич працює у виборчому штабi кандидата на пост президента Богдана Бойка. Вiн визнав, що виготовив саморобний вибуховий пристрiй i ви знаєте, що в ходi обшуку в нього було знайдено вiдповiднi складовi вибухової речовини. Савченко Дмитро Петрович, який нiбито працює на П`ятому каналi, насправдi – охоронець, ранiше, Дмитра Корчинського, коли той був лiдером УНА-УНСО, зараз – УНА Едуарда Коваленка. Швиденко Тарас – до 2003 року був активiстом радикального угруповання Тризуб. Ковальчук Наталiя – та, про яку так багато говорять, на сьогоднiшнiй день прожуває разом iз Швиденком Тарасом».

В секретаріаті УНП визнають, що пані Ковальчук, яка проживала із затриманим Швиденком, працювала у відділі реєстрації членів партії. Однак продемонстрований міліцією партквиток називають фальшивкою. Говорить керівник секретаріату УНП Богдан Соколовський:

«Керiвники МВД пред`явили для журналiстiв квиток для огляду i ми iз жахом для себе з`ясували, що номер на квитку, тобто тi реквiзити реєстрацiйнi, якi є у кожному нашому квитку – ось я можу показати свiй квиток – то номер у цьому квитку, який начебто показує мiлiцiя як доказ, абсолютно не вiдповiдає системi нумерацiї, яка введена».

Лідер УНП Юрій Костенко називає останні події довкола вибуху на Троєщині організованою провокацією проти лідера президентських перегонів Ющенка. Все це може свідчити про те, що влада готова перейти до силового сценарію розвитку подій, і це лише прелюдiя:

«Свiдченням про такi намiри є заява Генеральної прокуратури на днях, що у неї є факти того, що опозицiя готує так званий “грузинський варiант” чи якийсь iнший силовий варiант захоплення влади в Українi».

Тим часом, затримані молодики, за словами міліції, від послуг адвокатів відмовилися, і дуже швидко визнали свою провину, не зважаючи на те, що їм загрожує від семи до дванадцяти років позбавлення волі.

XS
SM
MD
LG