Спеціальні потреби

Нове опитування про виборчi настрої i останнi виборчi новини - 2004-08-06


Київ – 5 серпня. Переважна більшість українців не хочуть, аби наступним Президентом України став представник одного з олігархічних кланів. Про це свідчать результати опитування, проведеного центром імені Разумкова.

Понад 80 вiдсоткiв українців підтримують право людей вийти на вуличні акції протесту у разі, якщо результати президентських виборів будуть сфальсифіковані. Лише шість відсотків із цим не згодні. До речі, найбільше не підтримують вуличні акції ті, хто має намір голосувати за Віктора Януковича. Тих, хто підтримує акції протесту, найбільше серед потенційних виборців Віктора Ющенка і серед жителів західних областей – це результати соціологічного опитування, проведеного центром Разумкова у всіх регіонах України.

Керівник виборчої кампанії Віктора Ющенка Олександр Зінченко зараз перебуває у Москві. В ефірі радіостанції “Єхо Москви” Зінченко заявив, що проблема можливого розколу України у випадку перемоги Ющенка - штучна. Він нагадав, що Ющенко народився у Сумській області, за сімдесят кілометрів від російського кордону, і тому добре знає проблеми цього регіону. Ющенко не буде силоміць насаджувати українську мову – каже Зінченко. Він за те, що державною має бути українська мова, однак готовий забезпечити вільний розвиток різних мов, у тому числі і російської.

Кандидат у Президенти Віктор Янукович 11 серпня збирається поїхати до Афін. Про це повідомив голова Дерджкомспорту Микола Костенко. Прем’єр-міністр Янукович за сумісництвом є ще й головою Національного олімпійського комітету і, як заявив Костенко, його присутність буде морально підтримувати і стимулювати спортсменів. На олімпіаді Янукович збирається пробути шість днів.

Натомість у планах опозиційних кандидатів поїздки по Україні. Найближчими днями Віктор Ющенко перебуватиме у Запорізькій області. Там він відвідає курортні місця – Бердянськ та Кирилівку, а також Мелітополь. Петро Симоненко зараз перебуває на Сумщині. Штаб Симоненка заявляє, що йому заважають зустрічатися із виборцями. Зокрема на харківському тракторному заводі йому влаштували лише зустріч із керівниками цехів у кабінеті директора, але не пустили до робітників.

Між тим, діючий Президент, схоже готується до складання своїх повноважень. Агенція Інтерфакс-Україна повідомляє, що у Верховній Раді мають зареєструвати законопроект про гарантії колишнім Президентам, у якому передбачається скасування відповідальності за злочини, скоєні на посаді Президента. Автор документу – лідер фракції Трудовиків Ігор Шаров. Цікаво, що членом цієї фракції є зять Кучми Віктор Пінчук.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG