Спеціальні потреби

Президентська кампанія - чергові події - 2004-07-13


Київ – 13 липня. В Україні триває виборча кампанія. Центральна виборча комісія на своєму засіданні розглядає питання про видачу посвідчень кандидатів у Президенти лідеру крайньої лівої партії КПРС Олександру Яковенку та одному з правих радикалів Богдану Бойку, який очолює Рух за єдність.

Провідні українські політологи спрогнозували розподіл керівних державних посад у разі перемоги на виборах кандидата від влади Віктора Януковича. Більшість з них вважають, що посаду прем`єр-міністра може отримати керівник штабу Сергій Тігіпко, нинішній голова Нацбанку. У 2006 році, а можливо навіть раніше за умови перемоги Януковича, крісло спікера має всі шанси посісти лідер соціал-демократів об’єднаних Віктор Медведчук. Таким чином, політологи практично визнали, що у разі перемоги Януковича, три ключові посади в державі будуть розподілені між ставлениками трьох найпотужніших олігархічних груп - донецької, дніпропетровської та київської.

Віктора Януковича сьогодні підтримала ще одна не дуже впливова партія – Партія мусульман України. З`їзд партії відбувався у рідному місті прем’єра Донецьку і рішення про його підтримку було схвалено одноголосно.

Свою виборчу програму оприлюднила кандидатка в Президенти Наталія Вітренко. Головні пункти цього документу – розірвання відносин із МВФ та Світовим банком, негайне виведення військ з Іраку та входження України до міждержавного союзу Білорусії та Росії.

Міністерство закордонних справ повідомляє, що Україна офіційно запросила міжнародних спостерігачів на вибори. Відповідні листи були направлені до ОБСЄ, Ради Європи та штаб-квартири ООН на адреси керівників цих структур. Запрошення від імені спікера Верховної Ради Литвина надійшло на адресу Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи та ОБСЄ, а також НАТО. Наразі ЦВК вже почав реєстрацію міжнародних спостерігачів. Очікується, що до України приїде кілька сотень представників різних міжнародних організацій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG