Спеціальні потреби

Юлію Тимошенко звинувачують у спробі дати хабаря суддям - 2004-06-11


Генеральна прокуратура України направила подання до Верховної Ради про притягнення до кримінальної відповідальності та згоду на арешт народного депутата Юлії Тимошенко – за спробу дати хабаря суддям.

Про це заявив на брифінгу в Києві Генеральний прокурор Геннадій Васильєв. Він нагадав, що 19 травня проти Тимошенко було порушено кримінальну справу за спробу підкупити суддів. Народний депутат робила це начебто з метою закрити судову справу щодо її родичів та колег по ЄЕСУ.

Слідство довело, сказала Генпрокуратура, три епізоди передачі грошей від Тимошенко посередникові Боровку на загальну суму 125 тис. доларів. Після того, як розгляд справи щодо родичів Тимошенко відбувся не на її користь, вона нібито почала вимагати в Боровка, щоб він повернув ці гроші. Тоді Боровко буцімто вирішив записати розмову з нею на відео і передав касету в Генпрокуратуру.

Попередню експертизу відеоплівки провели, і вона, сказав Васильєв, довела: плівка справжня, монтажу немає. Цікава деталь: за словами Генпрокурора, судді, яких начебто намагалися підкупити, хабар у 125 тисяч доларів не отримали. Тобто до них звертались і пропонували гроші, але вони відмовилися брати. Тому, власне, звинувачення й сформульовано як “організація давання хабара”, або “замах на давання хабара”.

Васильєв категорично заперечив, що подання проти Юлії Тимошенко має будь-яке відношення до президентських виборів в Україні й того факту, що Тимошенко – один з головних кандидатів від опозиції. Як він сказав, кримінальна справа, пов’язана з родичами і колегами Тимошенко, тягнеться вже давно, більше року:

«Так скажіть, будь ласка, при чому тут вибори? Якщо це стосується ось якого періоду часу. І взагалі Верховна Рада для Тимошенко сьогодні – як отой височенний паркан, через який не може перестрибнути навіть Сергій Бубка. Ось вона сховалася за цим парканом!»

Васильєв також заявив, що для Генпрокуратури принципове значення має видача Павла Лазаренка Україні та повернення вкрадених ним грошей. А щодо Тимошенко, то Генпрокурор висловив сподівання, що найближчим часом Верховна Рада розгляне подання про притягнення її до кримінальної відповідальності.

Сама ж Тимошенко після закінчення брифінгу в Генеральній прокуратурі провела під її стінами імпровізовану прес-конференцію. Вона каже, що справу проти неї сфабриковано, а Боровко, якому вона нібито давала гроші для підкупу суддів, – засланий козачок. Як сказала лідер опозиції, “вони його створили, вони його профінансували, вони його заслали в нашу команду”. А потім сфальсифікували аудіозапис і наклали на відео зустрічі. Тимошенко сказала, що Боровко є одним з тисяч її позаштатних помічників в Україні. Вона сказала, що жодних грошей йому не давала і бачила його на цій зустрічі вперше:

«Ці люди прийшли з дуже серйозним питанням. Вони сказали, що вони знають трьох людей з силових структур, які приймали участь безпосередню у вбивстві Георгія Ґонґадзе. Вони сказали, що вони хочуть мені цих людей представити і хочуть дати всі необхідні матеріали для публічного озвучення. Я не мала права не піти на цю зустріч, а те, що вона була записана, це ще раз свідчить про те, що це було підготовлено силовими структурами. Потім на цей відеоряд наклали аудіозапис, який нічого спільного з розмовою, яка там була, не має».

Юлія Тимошенко сказала, що сприймає чергове подання Генпрокуратури проти неї як комплімент: мовляв, влада спрямовує на її переслідування стільки зусиль – отже, визнає в ній небезпечного ворога. Вона також сказала, що головна мета нового подання Генпрокуратури – перешкодити союзу її опозиційного блоку з блоком Віктора Ющенка, і заявила, що зняття депутатської недоторканності не боїться: з недоторканністю чи без, у в’язниці чи на свободі далі боротиметься проти нинішньої влади.

XS
SM
MD
LG