Спеціальні потреби

Посол Гербст: США не закриють очi на порушення демократiї в Українi - 2004-05-18


Київ – 18 травня. Сполучені Штати вдячні Україні за участь в антитерористичній коаліції, однак ця вдячність не завадить об`єктивній оцінці українських виборів. На цьому наголосив посол Сполучених Штатів Джон Гербст, який виступив сьогодні з промовою в Національній академії державного управління. Президентські вибори в Україні повинні бути чесними, -- на цьому вкотре наголосив посол Сполучених Штатів Джон Гербст. Скритикувавши українську владу за перекриття доступу опозиції до засобів масової інформації, за переслідування, з допомогою податківців, бізнесів опозиційних політиків, за тиск, що триває, на незалежну пресу та журналістів, а також назвавши найбільш кричущим порушенням демократичних принципів недавні вибори мера в Мукачевому, американський посол підкреслив, що така Україна не може ні привабити іноземних інвестицій, ні стати членом Світової організації торгівлі, ні інтегруватися в європейські та атлантичні структури. Проте Україна, за його словами, досі має шанс, який полягає у проведенні чесних виборів восени цього року.

«Саме це є ключем до близьких довготермінових відносин між Україною і Сполученими Штатами», -- наголосив Гербст. За його словами, хоч Америка дуже вдячна Україні за рішення надіслати війська в Ірак, проте це не змусить Сполучені Штати закрити очі на порушення демократії, якщо такі матимуть місце під час виборів і виборчої кампанії.

Яке ставлення американської адміністрації до того факту, що головний президентський кандидат від влади Віктор Янукович має кримінальне минуле? Відповідаючи на це запитання, посол Гербст сказав, що американський уряд працюватиме з будь-ким, хто переможе на виборах – знову-таки за умов, що вибори будуть чесними. Як він додав, серед близьких друзів та союзників Америки є лише країни демократії, а відтак недемократичні вибори можуть стати перешкодою для українсько-американської дружби.

А відповідаючи на запитання, хто, на його думку, є кращим другом України – Сполучені Штати, які постійно її критикують, чи Росія, яка завжди задоволена станом української демократії, американський дипломат сказав: критикуючи, Сполучені Штати заохочують Україну рухатися в напрямку демократії, який є найкращим для її народу:

«Я знаю, що ви самі хочете жити за демократії. Ви не хочете, щоб вашим суддям дзвонили, примушуючи оголошувати результати виборів проти волі виборців. Ви не хочете, щоб і далі тривала ситуація, за якої всі головні телевізійні канали пропонують лише одну точку зору. Ви хочете того ж, що маємо ми. І ми хочемо, щоб ви це мали. Отож ви самі мені скажіть, хто є кращий друг. Той друг, хто каже: ось це треба зробити, і прагне допомогти це зробити, чи той, хто цього не робить», -- сказав посол США в Україні Джон Гербст.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG