Спеціальні потреби

Хто вкрав книги Чорновола? - 2004-05-06


Київ – 5 травня. У Києві пограбували офіс Народного Руху України. Із приміщення зникли лише праці колишнього лідера Руху Вячеслава Чорновола. Нинішній лідер партії – Борис Тарасюк заявляє про політичну мотивацію цього злочину, версія міліції зовсім інша.

Про те, що сталося пограбування, працівники офісу Руху дізналися того ж дня – у суботу ввечері. Шибки вікна на першому поверсі будівлі були вибиті, як і двері до кімнати, де зберігалися книги -- щойно виданий наклад другого тому десятитомника В'ячеслава Чорновола "Правосуддя чи рецидиви злочину? Лихо з розуму (портрети 20 "злочинців"), документи та матеріали 1966-1968 рр." З приміщення, яке зараз ремонтують, зникли лише книги – всі інші матеріальні цінності залишилися на своїх місцях. Лідер Руху Борис Тарасюк відразу заявив, що вбачає у скоєнні цього злочину політичний підтекст. У своїй заяві з приводу пограбування він нагадав про інші злочини проти Руху -- вбивство за загадкових обставин засновника і лідера Народного Руху Вячеслава Чорновола, звільнення з державної служби членів партії, непоодинокі факти відмови за вказівкою владних структур приміщень обласним організаціям, і про нещодавній підпал офісу Чернігівської обласної організації Народного Руху в місті Прилуки.

Натомість вже сьогодні міліція прозвітувала про розкриття цього злочину і політичну версію категорично відкинула. Версія міліції – твори відомого українського дисидента та лідера колись дуже популярної в Україні партії викрали двоє бомжів, аби заробити на випивку. Пакунки книг вони здали на макулатуру. Саме на пункті прийому макулатури книги знайшла міліція. Злочинці здали більше чотирьохсот кілограмів книг і отримали за це біля ста гривень. Обидвоє чоловіків затримані, вони – громадяни Росії і один з них працював на цьому ж пункті прийому вантажником. Їх звинувачують за статтею ”крадіжка”, а книги авторства легендарного лідера Руху обіцяють повернути у його партію.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG