Спеціальні потреби

Рада Європи про мукачiвськi вибори - 2004-05-05


Київ – 5 травня. Конгрес місцевих та регіональних влад при Раді Європи затвердив звіт стосовно виборів міського голови у Мукачевому. Документ передбачає визнати вибори недійсними і призначити повторні вибори у цьому місті.

Делегація Конгресу, яка була присутня у Мукачевому під час виборів міського голови 18 квітня, констатувала цілий список грубих порушень виборчого процесу і передвиборної кампанії. Зокрема, представники Конгресу вказали на численні факти купівлі голосів. Спостерігалася також велика кількість представників правоохоронних органів на і біля дільниць. У складі виборчої комісії допущені серйозні порушення. 90% членів явно підтримували кандидата СДПУ(о). І тільки 10% можна було розглядати як прихильників “Нашої України”. Процедура призначення виборчих комісій була явно невідповідною.

Представники Ради Європи заявили, що неофіційні результати виборів відповідали тим результатам, що зібрала делегація Конгресу. Згідно з цими неофіційними даними, переміг кандидат Балога із відривом у 5 тисяч голосів. Підбиваючи підсумки, Конгрес запропонував визнати вибори недійсними і у разі необхідності призначити повторні вибори у Мукачевому. Між тим ідею проведення повторних виборів не підтримує жодна зі сторін конфлікту. За словами народного депутата, голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимира Стретовича, краще знайти викрадені протоколи і у судовому порядку визначити переможця:

«У зв’язку з тим, що в цій історії є дуже багато зацікавлених, особливо з боку влади, адміністрації різних рівнів, які, відповідно, чинять тиск на правоохоронну систему, знайти кінці у воді, фактично, неможливо. Визнання виборів недійсними - це найімовірніша річ, яку треба зараз здійснити. А проведення перевиборів, як на мене, недоцільне. Не думаю, що їх варто проводити. Краще зекономити людські гроші».

У свою чергу народний депутат, голова Львівського обласного осередку СДПУ(о) Ігор Шурма відзначив, що рішення з приводу переможця мукачівських виборів Україна має приймати самостійно. “Ми повинні пам’ятати, що отримали доручення і Генеральної прокуратури, і Служби безпеки України, і Міністерства внутрішніх справ, аби вивчити цю ситуацію та визначити правдивість тих даних і фактів, які їм навели представники політичних партій, які були в Мукачевому. Лише після їхнього висновку та відповіді Президента та Верховної Ради ми можемо робити якісь висновки. Тому що кінцевим результатом буде все ж таки прийняття рішення в Україні, а не рекомендації, які йдуть з Європи”.

Тим часом Конгрес місцевих та регіональних влад пропонує представити звіт в справi виборiв Мукачівського міського голови на обговорення під час червневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG