Спеціальні потреби

Зміни навколо податкової системи - 2003-09-05


Українські підприємці напередодні свого професійного свята сьомого вересня очікують на зміни. Вже довгий час урядовці обіцяють змінити систему оподаткування всіх сфер підприємництва. Сьогодні становище представників українського бізнесу обговорювали у прес-клубі ринкових реформ.

День підприємця, що святкують в Україні сьомого вересня самі підприємці пропонують назвати Днем захисту прав підприємців. Попри всі заяви укази та закону становище української буржуазії залишається досить складним і непевним. Традиційно найбільше скарг на державу та її представників чиновників. Проблему визнають і високі державні посадовці.

Для того, аби змінити ситуацію, парламент готує закон, згідно якого державні чиновники не можу брати гроші від підприємців шляхом перерахування коштів до благодійних фондів. Однак підприємців у його дієвість не вірять, мовляв, якщо таке оголошення не буде висіти в адміністрації, то його чиновники можуть передати конфіденційно. Загалом українська влада, каже голова спілки орендарів та підприємців Василь Мельовський, вже давно займається комерцією, різними способами відбираючи гроші у тих, хто їх реально заробляє.

Багато представників малого бізнесу сьогодні мають головний біль, очікуючи на відміну спрощеної системи оподаткування, що обіцяє здійснити уряд Віктора Януковича. Урядовці переконані, що після цього зросте надходження грошей до бюджету, оскільки багато підприємців заробляють значні суми, а платять лише фіксований податок, що не перевищує 200 грн. З іншого боку, разом зі спрощеним оподаткуванням може піти у небуття і спрощена система звітності, а це вже проблема для підприємців, які не можуть користуватися послугами фахових юристів та бухгалтерів. Парламентський комітет переконаний, що систему, яку так довго відстоював екс-голова державного комітету підприємництва Олександра Кужель, треба зберегти на декілька років. Відповідний закон депутати обіцяють підготувати у листопаді.

Однак загалом перспективи податкової реформи Юрій Єхануров оцінює скептично.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG