Спеціальні потреби

Мукачівський виборчком став на сторону "НУ" - 2003-07-18


Анульовано результати виборів мера Мукачевого в Закарпатській області. Львівський суд скасував рішення виборчої комісії, яка визнала переможцем Василя Петьовку – кандидата від “Нашої України”, і зобов’язав виборчком провести повторні вибори.

Представники “Нашої України” називають судове рішення правовим свавіллям та спробою ревізувати волю виборців. На виборах в Сумах і Мукачевому, кажуть вони, влада відпрацьовує майбутній сценарій президентських виборів.

Результати виборів міського голови в Мукачевому, переможцем яких став кандидат від “Нашої України” Василь Петьовка, суд оскаржує уже вдруге. Спершу, коли стало відомо, що на виборах 29 червня за Василя Петьовку проголосувало більше виборців, ніж за його найближчого суперника Ернеста Нусера – 50% проти 42%, Сихівський районний суд міста Львова скасував результати голосування на частині міських дільниць і зобов’язав виборчком перерахувати голоси наново. Коли ж і повторний перерахунок підтвердив перемогу Петьовки, суд анулював результати виборів і зажадав від виборчої комісії призначити нові.

Суперництво двох кандидатів – Петьовки та Нусера відображає протистояння двох партій, які їх підтримують – “Нашої України” Віктора Ющенка і Соціал-демократичної партії (об’єднаної) Віктора Медведчука.

В двобої за посаду мера в Мукачевому зійшлися влада і опозиція, і як твердить народний депутат, член фракції “Наша Україна” Тарас Чорновіл, на всіх етапах цього поєдинку влада грає без правил. Ситуацію з виборами в Мукачевому Тарас Чорновіл прокоментував для “Голосу Америки” телефоном зі Львова:

“Ця вся епопея мала кілька рівнів, кілька поверхів, з виборами мера Мукачева. Спочатку, перший момент це самі вибори. А на виборах дійсно були достатньо грубі порушення.”

Мав місце і підкуп виборців, каже Чорновіл, і спроба зірвати вибори – завадило втручання депутатів-спостерігачів та омбудсмена Ніни Карпачової.

Чорновіл: “Після того, коли все ж таки кандидат від СДПУо програв ці вибори, була наступна стадія, яка дуже характерна для нинішнього періоду, що тепер має значення не хто виграє вибори, а хто зуміє уневажнити інші результати і підмінити їх на зовсім інші.”

За скаргою есдеківського кандидата суд визнав недійсними результати виборів на майже половині міських дільниць, причому замість призначити повторне голосування на цих дільницях, зобов’язав виборчком повторно лічити голоси – без урахування голосів отієї половини виборців. Чорновіл: Ну це, приблизно щоб зробити аналогію, можна порівнювати з тим, що суддя дав вказівку – 40 процентів населення Мукачева просто розстріляти, вважати їх неіснуючими, тому що їх виключили взагалі з виборчого процесу, з виборчого права.” Виборчком перераховує голоси і знову визнає перемогу кандидата від “Нашої України”, а суд знову скасовує результати виборів.

Чорновіл: “В паніці була дана вказівка, абсолютно слухняному, керованому, маніпульованому голові Сихівського районного суду Лєсному Сергію терміново щось зробити. І він виносить стовідсотково незаконне рішення, з порушенням всіх можливих і неможливих законів, про те, щоб визнати вибори взагалі в Мукачеві недійсними.”

“Рішення суду, -- каже Тарас Чорновіл, -- через те й не було офіційно оприлюднене, що цей документ є порушенням законодавства.” Як повідомив депутат, у канцелярії львівського сихівського суду кажуть, що ніякого рішення з цього питання не приймали і ніякого судового засідання не проводили. На його думку, постанову могли ухвалити “в кабінеті – суддя і люди, які на нього тиснули”.

За словами Чорновола, мукачівський виборчком вирішив не виконувати цього, як він каже, злочинного рішення. Повторних виборів не буде, -- вважає депутат, -- але сценарій, обкатаний в Мукачевому, може повторитися на майбутніх виборах Президента: “Тому що в Мукачеві відпрацьовувався сценарій проведення президентських виборів.”

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG