Спеціальні потреби

Міністр оборони подав у відставку - 2003-06-20


Нарада проходила за участю Президента Кучми. Як відомо, півтора місяці тому він несподівано відвідав у Криму кілька військових частин і був вражений побаченим. Сьогодні в цій сфері склалася парадоксальна ситуація. "Ми маємо одну з найбільших за чисельністю армій в Європі і, разом з тим, одну з найменш боєздатних, як з'ясовується", - заявив Кучма.

Раніше перевірки Міноборони і Генштабу засвідчували ріст боєздатності українського флоту. За словами президента, насправді мав місце факт дезінформації керівництва держави про реальний стан ВМС.

Загалом в Україні останнім часом відбулося багато суттєвих кадрових змін. Серед них заміна Олександри Кужель на Інну Боголословську на посаді голови держкомпідприємництва. Відставка Мирона Янківа з посади голови Львівської облдержадміністрації та міністра екології, Шевчука всупереч політичним домовленостям, досягнутим при формуванні уряду. І, нарешті, ліквідація спостережної ради НАК Енергоатом, яку очолював Андрій Деркач. До речі, пан Деркач категорично відмовився коментувати свою відставку. Загалом, пропрезидентські політики кажуть, що кадрові зміни означають лише прихід нових більш фахових працівників.

Втім, в українській традиції мають місце часті зміни одних і тих самих людей у владних кабінетах. Як переконані опозиціонери, про фахові якості не йдеться.

Чи не найбільше кадрових змін керівників середньої ланки відбувається у найприбутковішій галузі – енергетиці. На думку екс-голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександра Гудими, це означає боротьбу різних політичних кланів за галузь.

Представники опозиційних партій в один голос заявляють, що активізація кадрових змін прямо пов”язана з президентськими виборами. І чим ближча осінь 2004, тим більше нинішніх керівників можуть позбутися своїх посад. Їх обійматимуть ті, хто довів свою відданість нинішній владі і хто може результативно використовувати адмінресурс, кажуть опозиціонери.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG