Спеціальні потреби

Допомога при дискримінації праці - 2003-06-11


Впродовж останніх двох років збільшилося на сорок відсотків число судових позовів до Комісії США у справах дотримання рівноправності при працевлаштуванні працівників віком сорока до п’ятдесяти років, які звинувачують працедавців у дискримінації проти них з огляду на їхній вік. Головний адвокат Американської Асоціації Пенсіонерів із судових справ Том Осборн каже, що на це є дві причини...:

«Коли економіка почала погіршуватися а компанії почали економити, звільняти з праці людей та скорочувати свій штат люди, які опинилися без праці й незмогли влаштуватися деінде остаточно почали подавати компанії до суду.»

Другою причиною, каже він, виявляється сімдесяти-шести мільйонне покоління так званих «бейбі-бумерів» народжених між сорок шостим і шістдесят четвертим роками. Це покоління найкраще обізнане зі своїми правами, які воно за всяку ціну намагається захистити.

Американська Асоціяція Пенсіонерів, яка обстоює права літніх громадян у Сполучених Штатах, також представляє їхні інтереси у суді, каже головний їхній адвокат Том Осборн. Він, на підставі довголітньої практики, подає кілька порад:

«Я б сказав, що в скрутний економічний період працівник повинен пильно стежити за тим, що діється навколо нього на місці праці, особливо те, що стосується віку працівника. Якщо, наприклад, ваші обов’язки було скорочено і вам подають не найкращу оцінку без жодного оправдання або вас звільняють із праці - то ви повинні стежити за тим кого ще звільняють. Якщо більшість звільнених є працівникам старшого віку то можливо вам потрібно вдатися до певних заходів і щонайменше вдатися за порадою до адвоката.»

Існує чимало причин на невдоволення як «бейбі-бумерів» так і багатьох інших працівників старшого віку. У той час, як економіка надалі в стагнації, а людей і далі звільняють з праці. Скорочення місць праці, яке в дев’яностих роках щорічно становило чотириста тисяч місць, підскочило у дві тисячі другому році до півтора мільйони людей.

Голова Комісії США у справах рівноправності на місцях праці Карі Домінгес зазначає, що в погані економічні часи компанії часто, в намаганні зекономити, звільняють людей, які більше заробляють і багато з яких є працівниками старшого віку. І коли адвокати працедавців аргументують, що більшість судових позовів, які обвинувачують компанії в дискримінації на основі віку не мають жодних підстав, адвокати які обстоюють права пенсіонерів та працівників віку «бейбі-бумерів» твердять, що дискримінаційна практика стосовно віку набагато більша, ніж про це повідомляють.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG