Спеціальні потреби

Все більше лікарень в США у фінансовій скруті
Роджер Бейкер – головний лікар невеликої лікарні у місті Ворентон, що знаходиться у годині їзди від американської столиці. Як і більшість адміністраторів лікарень у США, Бейкер скаржиться на падіння доходів і зростання витрат. Президент та Конгрес, каже він, повинні шукати виходу з цього становища.

«Ми дійсно хочемо всеохоплюючої реформи. Існуюча система у довготривалій перспективі не протримається».

Лікарня у Ворентоні обслуговує як мешканців міста, так і людей зі сусідніх повітів. Ворентон порівняно легко переніс економічну рецесію останніх років, але не безболісно.

Лікарня у місті є некомерційною, тому напряму залежить від прибутків. Торік їх доходи майже на три відсотки перевищили витрати, чого, як каже Бейкер, не достатньо для ефективного управління:

«Необхідно заробляти хоча би 5 відсотків, щоби втриматися у бізнесі, і особливо у місті, що розвивається, місті, де зростає населення і вимагає інвестицій у нові об’єкти, та вербування висококваліфікованого персоналу».

Головна проблема, за словами Бейкера, це слабка економіка, що змушує людей відкладати на пізніше медичні процедури. У порівнянні з минулим роком, кількість хірургічних операцій у лікарні впала на 10 відсотків.

Ускладнює ситуацію і зріст пацієнтів, в яких немає медичного страхування. Наприклад, каже Бейкер, число таких пацієнтів у Ворентоні становить 8 відсотків, які обходяться лікарні щорічно у майже 6 мільйонів доларів:

«Покривати різницю незастрахованих пацієнтів за їх лікування нам доводиться з інших фондів, переважно з надходжень, які ми отримуємо від пацієнтів з медичним страхуванням».

Але ця практика викликає ланцюгову реакцію. Адже зростають збори для застрахованих пацієнтів, яким, відтак, страховики піднімають ціни за їх медичні поліси.

Болючим ударом по бюджету лікарні стало і те, що урядова програма надання медичної допомоги бідним оголосила про скорочення платежів за медичні послуги.

У випадку Ворентона це означає втрату 5-ти мільйонів доларів річних доходів.

Роджер Бейкер каже, що федеральний уряд може допомогти такій лікарні, якщо застрахує людей, і тим самим знизити вартість медичних послуг:

«Чимало країн вдаються до таких кроків без того, аби витрачати величезні кошти. На мою думку, наше завдання і завдання нашої країни зробити так, щоби медичне обслуговування стало в нашій країні».

Медична реформа є гарячою темою у Вашингтоні та й країні загалом. І хоча президент і Конгрес згідні у тому, що існуючу систему треба міняти, погодитися щодо нової формули вони ніяк не можуть.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG