Спеціальні потреби

У Вашингтоні легалізовано одностатеві шлюби

Днями американська столиця приєдналася до п'яти штатів, у яких легалізовано одностатеві шлюби. У перший день чинності закону у Вашингтоні заяви на отримання свідоцтва про одруження подали 200 гомосексуальних пар.

У день, коли закон про одностатеві шлюби вступив у дію в американській столиці, перед будинком Верховного суду можна було побачити як романтичні сцени, так і агресивні протести.

Дерлін Ґернер та Кенді Голмз думали, що цей день ніколи не настане. Вони зустрілися у церкві і разом уже 14 років. Пара каже, що кожен має мати право одружитися.

Тобі Слеґенвейт-Кофман та його партнер кажуть, що цей закон підтверджує рівність усіх. Вони разом чотири роки ікажуть, що вже більше не вважаються другосортними громадянами.

У грудні міська рада Вашингтона прийняла закон про легалізацію одностатевих шлюбів. Противники закону кажуть, що це питання мало вирішуватися на референдумі. Але суддя Верховного суду США Джон Робертс відхилив цей аргумент. Він сказав, що місцеві питання мають вирішуватися на рівні міських судів у Вашингтоні.

Тим часом міські суди відхилили запит про проведення референдуму, присвяченому цьому питанню.

Щойно одружені пари кажуть, що думки тих, кому легалізація одностатевих шлюбів не подобається, їх не турбують.

Кенді Голмз каже:

«Ми визнаємо, що Бог – це любов, і подружжя – теж любов. І це найголовніше».

З таким поняттям, одначе, не погоджується священик Роб Схенк. Він каже, що любов, це любов, а подружжя це подружжя. Це дві різних речі. Він - один із багатьох демонстрантів, які виступають проти одностатевих шлюбів:

«Згідно з моральним кодексом упродовж тисячоліть у різних культурах подружжя збереглося як священний союз між чоловіком і жінкою. І це факт. Ми фізично і біохімічно створені так для продовження роду».

Втім, християнські конфесії розділилися у своїх поглядах щодо питання одностатевих шлюбів. Голмз та Ґернер, які самі є священиками, кажуть, що їхня церква нормально сприймає їхні відносини, а тепер їхні стосунки підтверджені і законом.

Округ Колумбії приєднався до п’яти штатів, які вже легалізували одностатеві шлюби. Раніше це зробили Коннектикут, Айова, Массачусетс, Нью-Гемпшир та Вермонт.

XS
SM
MD
LG