Спеціальні потреби

Віктор Лозінський сам здався в руки правосуддя


Те, що не вдавалося старій владі, вдалося новій. У Києві затримали збіглого екс-депутата від БЮТ Віктора Лозінського. Підозрюваний у жорстокому вбивстві, який від літа минулого року ховався від правосуддя – попри те, що його «фоторобот» висів на кожному міліцейському посту, – прийшов здаватися сам. Як повідомив прес-центр Служби безпеки України, в понеділок вранці Лозінський з’явився до Генеральної прокуратури в супроводі співробітника СБУ.

Добровільний прихід обвинуваченого правоохоронці пояснили наполегливістю зусиль слідчих. «Його настільки обложили, настільки звузилось коло, що в нього не залишалося іншого виходу», – заявив голова прес-служби ГПУ. У відомстві повідомили також, що аби здатися, Лозінський спеціально приїхав у Київ із Криму, а до того переховувався у Кіровоградській, Донецькій, Одеській областях.

Цікаву версію озвучив сам підозрюваний. За повідомленням деяких ЗМІ, Лозінський заявив, що він в неділю вирушив з Криму до Києва, оскільки лише в неділю довідався, що його шукають. Як стверджує екс-депутат, досі він не знав, що перебуває у міжнародному розшуку, а гадав, що знаходиться на підписці про невиїзд.

Та хоч би як там було, зараз фігурант гучної справи знаходиться під арештом в ГПУ і вже дає свідчення.
А тим часом експерти розмірковують над можливим політичним підґрунтям сенсаційного арешту. Чому одіозний бютівець здався на волю Феміди саме зараз, коли до влади прийшли опоненти БЮТ?

Директор центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв вважає цілком вірогідною версію прокуратури – Лозінський прийшов сам, бо зрозумів невідворотність покарання:

«Хоч Лозінського, як каже прокуратура, й «привели за руку», але в будь-якому випадку, на те була його особиста воля і бажання. І ця воля і бажання пояснюються дуже просто. Окрім уже доведеного злочину, є ще підозри в тому, що Лозінського покривали, допомагали йому ховатися від слідства і правосуддя. Причому йдеться, напевно, про представників влади. І я не виключаю, що сам Лозінський як підозрюваний теж чудово розумів, що в разі змін у силових структурах йому просто нікуди подітися. І можливо, що він сам, справді, проявив ініціативу і готовий «поторгуватися» за міру покарання в обмін на інформацію про те, як так сталося, що людина, звинувачена у тяжкому злочині, півроку перебувала в країні, спритно уникаючи арешту. Я думаю, що ось ця інформація, яка тягне на окреме розслідування, і є «ціною питання». Тому, можливо, не стільки сама влада, скільки міркування підозрюваного зробили можливим цей арешт», – сказав «Голосу Америки» експерт, якого вважають симпатиком Партії регіонів.

Натомість інший експерт, якого вважають близьким до БЮТ, Віктор Небоженко, переконаний: жодних випадковостей у тому, що Лозінського заарештовано саме тепер, нема:

«Безперечно, це не випадковий збіг. Тут багато причин. Зверніть увагу – Лозінський не втік з країни одразу ж після перемоги Януковича на виборах. Це свідчить про те, що він не вважає Партію регіонів своїми ворогами. Тобто він не боїться арешту і явно має якісь домовленості вже з новою владою. Я думаю, найпростіше, як він може домовитись – це обміняти на свободу свої величезні угіддя, віддати ту землю «донецьким». Ну, можливо, ще пообіцяє зробити там якесь чергове «Межигір’я», – якусь мисливську резиденцію для Януковича.

Але є і політичний підтекст. Дійсно, новій владі потрібно показати боротьбу з корупцією. І ясна річ, вони почали з того, що їм простіше зробити – з корупціонера в стані ворогів. Їм дуже важливо зараз, після виборчої кампанії, продовжити процес дискредитації Тимошенко як лідера опозиції. І я думаю, що Лозінський погодився на цю роль. Тим більше, що боятися йому особливо нічого, і доля Лозінського не буде драматичнішою за долю решти важливих арештантів на зразок судді Зварича або генерала Пукача.

І зрештою, ще одне, найголовніше – судячи з усього, слідом за арештом Лозінського, може відбутися вже справжній, а не піар-арешт, когось з оточення Тимошенко», – сказав Небоженко «Голосу Америки».

Нагадаємо: Віктор Лозінський звинувачується у вбивстві мешканця Кіровоградщини Валерія Олійника 16 червня 2009 року. Як встановило досудове слідство, місцевий мешканець став жертвою «полювання на людину» у мисливських угіддях депутата. 3 липня 2009 року Верховна рада позбавила Лозінського депутатських повноважень, після чого він зник і 30 липня був оголошений у міжнародний розшук. Тоді ж опозиційні до БЮТ політичні сили звинуватили Юлію Тимошенко у покриванні його дій.
28 грудня 2009 року Генпрокуратура заявила, що справу Лозінського практично розслідувано, і для її передачі до суду залишається лише упіймати втікача.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG