Спеціальні потреби

Рада не звільнятиме Тимошенко до інавгурації


Позачергового засідання у середу для розгляду питання про недовіру уряду прем`єр-міністра Юлії Тимошенко не буде. Про це заявили у прес-службі голови парламенту. Інавгурація Віктора Януковича запланована на четвер.

Натомість перший віце-прем`єр Олександр Турчинов сказав журналістам, що Партія регіонів відкликала зареєстровану ними ж постанову про вотум недовіри Тимошенко. Турчинов пов`язує такі дії з тим фактом, що голосів для відставки прем`єра у регіоналів зараз немає.

Натомість перший заступник голови Верховної Ради Олександр Лавринович це заперечує і прогнозує близьку відставку нині діючого кабінету. «Те, що рішення буде ухвалено, то це поза всяким сумнівом», сказав він, додавши, що це питання щодо резолюції недовіри Кабінету Міністрів України буде розглянуто наприкінці наступного тижня.

Нині регіонали попереджають – у Тимошенко є 10 днів, аби підготуватися до звіту уряду. Але свою постанову вони не відкликали. Регіонал Олександр Єфремов сказав, що лише дещо підправив в тексті постанови: «Там Литвин зробив певні зауваження до подачі цього проекту постанови, і в нас є певні юридичні дискусії з цього питання».

Єфремов також повідомив, що проект постанови буде знову зареєстрований у вівторок. Нині на офіційному сайті парламенту зазначено, що проект постанови №6098 повернуто суб`єкту законодавчої ініціативи.

Наприкінці дня БЮТ опублікував заяву, в якій йдеться про спроби регіоналів залякати та купити депутатський корпус у справі відставки уряду. «Якщо Партія регіонів дійсно хоче взяти на себе відповідальність за країну, то вона повинна це робити чесно, прозоро і відкрито». «Жодній політичній силі ми не дозволимо перетворювати законодавчий орган держави на майданчик політичної корупції, таємних оборудок і торжищ народними обранцями», - попереджає БЮТ.

У разі, якщо парламент проголосує за відставку уряду, Юлія Тимошенко залишатиметься виконувати обов`язки прем`єра, а протягом 60 днів у парламенті має бути створена коаліція. Інакше у президента з`являється право розпуску парламенту і оголошення позачергових парламентських виборів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG