Спеціальні потреби

Снігопад став на заваді українським виборцям у Вашингтоні

Попри вкрай несприятливі погодні умови, виборча дільниця у Вашингтоні відкрилася вчасно. Саме тут українці, що проживають, або тимчасово перебувають за кордоном, мали нагоду віддати свій голос за того чи іншого кандидата.

Війна війною, а обід – за розкладом. Саме за таким принципом виборча комісія у Вашингтоні підійшла до проведення другого туру виборів президента України. Попри снігові буревії двері дільниці відкрилися рівно о восьмій. Щоправда комісії, яка на цей час зібралася у повному складі, приймати у таку ранню пору було ще нікого. Порівняно з першим туром, у цю неділю, сьомого лютого, черги на дільниці не шикувалися. Голова виборчої комісії вашингтонської дільниці Станіслав Мельник зазначив:

«Перші виборці були в нас о дев’ятій годині – автобусом приїхала група українців з Огайо. Напливу виборців немає через погоду».

Тим, хто приїхав голосувати зі штату Огайо, шлях до реалізації свого конституційного права видався не з легких. Автобус, яким люди добиралися до дільниці, не раз застрягав у снігових кучугурах.

Загалом, українці не поспішали робити свій демократичний вибір з однієї причини – вони фізично не могли дістатися до дільниці. Наземний транспорт не працював. Члени виборчої дільниці у Вашингтоні кажуть – головне завдання, котре полягає в гарантуванні проведення чесних, демократичних і прозорих виборів, навіть не зважаючи на погоду – буде дотримано. Цей принцип підтверджують і спостерігачі, одним із яких був голова Українського конгресового комітету Михайло Савків:

«Щодо Вашингтону, то так як у першому турі, все відбувалося демократично і прозоро, то і на даний час, за майже 4 години голосування, все відбувається нормально».

Попри інертність серед виборців у першій половині дня, члени комісії все ж з оптимізмом кажуть, що очікують пожвавлення після обіду чи, навіть, під вечір.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG