Спеціальні потреби

За виборами в Україні стежили також спостерігачі від МРІ

Серед міжнародних спостерігачів, що беруть участь у місії моніторингу другого туру президентських виборів в Україні, є представники Міжнародного республіканського інституту з Вашингтона. Делегацію з 28 спостерігачів очолив республіканець Дейвид Креймер, який в адміністрації попереднього американського президента займав посаду помічника держсекретаря США, а нині представляє Фонд Маршалла:

«Зайві очі і вуха не завадять. У тому, що на виборах президента України є закордонні спостерігачі, немає нічого поганого. У нас в Америці на виборах теж працюють іноземні спостережні місії, хоч нашій демократії вже сотні років».

Дейвид Креймер на українських виборах очолює делегацію спостерігачів Міжнароного республіканського інституту. В неділю о сьомій ранку він вже на робочому місці на одній зі столичних дільниць – разом із колегами перевіряє, чи все готово до відкриття.

Спостерігачі від обох кандидатів на місці, сейф із бюлетенями в порядку, скриньки для голосування опломбовані. Всі до одного з’явилися й члени комісії – половина представляє Януковича, половина – Тимошенко. Як виглядає, на цій дільниці не справдились прогнози прем’єрки про безлад, хаос і зловживання, спричинені зміною виборчих правил перед другим туром.

Голова виборчої комісії дільниці №8 у Києві Ганна Мазманян каже, що дільниця ще не відкрилась, а всі члени комісії вже чекають на виборців.

Закордонні контролери задоволені і кажуть, що нудні вибори ознака того, що процедура працює і все в порядку.

Лад та спокій і на іншій дільниці, що розмістилася в одній з елітних київських шкіл. За день голова американської делегації планує перевірити ще з десяток дільниць у столиці та навідати кількох виборців удома – з мобільними скриньками. Свої ж остаточні висновки Міжнародний республіканський інститут обіцяє оприлюднити лише після того, як усі спостерігачі, що роз’їхались по семи областях України, зведуть свої звіти в один.

Дейвид Креймер: «Нам дійсно не байдужа доля демократії в Україні. Ми всім серцем віримо, що вашій країні треба допомогти у демократичному становленні. Сьогодні зранку ми чули багато відгуків від людей, які вітали нашу присутність, бо вони хочуть, щоб Україна розвивалася як демократія. Сполучені Штати теж цього хочуть. Нам вигідно мати в особі України сильного й стабільного союзника. Це вигідно так само усім країнам регіону. І тому демократична Україна потрібна всім».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG