Спеціальні потреби

У США занепокоєні погрозами нових тератак

У Сполучених Штатах всерйоз занепокоєї погрозами нових терористичних нападів, які можуть бути здійснені на американській землі. При цьому, розвідники попереджають про певні нові небезпеки.

Найбільше занепокоєння викликають розвідувальні дані, в яких спецслужби застерігають, що терористи планують організувати переліт на американському авіалайнері до США принаймні двох жінок-камікадзе, з паспортами західних країн і західною зовнішністю. Цих жінок буде дуже важко виявити – на противагу терористки-смертниці - захопленої в Йорданії кілька років тому.

Передбачається, що мініатюрні бомби будуть сховані на чи в тілі терористок.

Серед багатьох аеропортів, куди вислано додаткових американських спец-агентів, є Дубай, звідки щодня до США вилітають два прямі рейси– компанії «Дельта» до Атланти і «Юнайтед» до Вашинґтона.

За словами урядовців, перед тим, як Аль-Кайда вислала до Детройта терориста Умара Фарука Абдулмуталаба, була зроблена невдала спроба заслати до США іншого смертника через Дубай.

Арабська мережа Аль-Джазіра впродовж вихідних передала новий аудіо-запис Осами Бін Ладена, в якому він твердив про приналежність Абдулмуталаба до Аль-Кайди. Він також заявив, що Америка не знатиме безпеки, поки її не матиме Палестина.

Але на поточний момент американська сторона більш стурбована не Бін Ладеном, а дійяльністю Аль-Кайди в Ємені. Хоча в бойових операціях було знищено багато послідовників угруповання, яких готували до виконання тер-актів, але на свободі лишається народжений у США радикальний клірик Анвар Авлакі, який вважається рекрутером та провідником Аль-Кайди, в тому числі і згаданого Абдулмуталаба і Маліка-Гасана Нідаля, який в листопаді влаштував тер-акт на військовій базі в Техасі.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG