Спеціальні потреби

Світові лідери відвідують спустошену землетрусом Гаїті

Через сім днів після землетрусу на Гаїті, влада цієї країни повідомила, що загиблими вважаються більше двохсот тисяч людей, двісті п‘ятдесят тисяч людей – поранені, і щонайменше півтора мільйона залишилися без даху над головою.

В столиці Гаїті Порт-о-Пренс розгорнуто масштабну операцію з допомоги тим, хто вижив. Туди прибув, спеціальний посланець ООН на Гаїті, колишній президент США Біл Клінтон, а також інші світові лідери.

За короткий час на Гаїті побували Держсекретар США, Генеральний секретар ООН, і колишній президент Сполучених Штатів Білл Клінтон. Вони намагаються організувати зусилля з допомоги потерпілим.

Білл Клінтон прибув у Порт-о-Пренс зі своєю дочкою Челсі:

«Люди, які задіяні у рятувальній операції мають налагодити розповсюдження допомоги. Більшій кількості людей потрібна їжа і вода ніж ми здатні були забезпечити. Але ми поволі налагоджуємо роботу. І завтра буде краще ніж було вчора».

Чиста вода перетворилася у Порт-о-Пренс на дефіцит. Іноґ Лавіет, вперше привіз воду до табору, неподалік зруйнованого президентського палацу:

«У певний момент люди у такому відчаї, що п‘ють будь-яку воду. Навіть брудну, заражену бактеріями. Всі хочуть вижити».

Будинок Міральди Ксав‘єр зруйнував землетрус. Вона з дітьми вже тиждень живе під деревом. Вода, їжа і гроші – вже давно скінчилися. А допомога поки не надійшла.

Уряди країн усього світу і численні гуманітарні організації звітують про виділення мільйонів доларів на допомогу гаїтянам. Але поки ці цифри залишаються лише на папері, люди в Порт-о- Пренсі щохвилини борються за виживання. Медики зізнаються, що таких масштабів катастрофи не могли навіть собі уявити.

Безпека в місті перетворюється на серйозну проблему. Озброєні банди змагаються між собою за продукти і воду, розповсюджується мародерство. У подібних ситуаціях у натовпі спрацьовує право сильнішого. Люди вдираються у розвалені магазини і приватні будинки, виносячи звідти все починаючи з їжі і закінчуючи зубною пастою. Сили ООН спільно з поліцією ледь втримують ситуацію під контролем.

Камера Голосу Америки зафіксувала момент, коли група людей знайшла серед руїн, де раніше очевидно був склад невеликої крамниці, ящики з водою та деякі продукти. Чоловік попросив не знімати його обличчя. Він каже, що не є мародером, а просто бореться за виживання своєї сім‘ї.

XS
SM
MD
LG