Спеціальні потреби

Штаби кандидатів коментують результати екзит-полів


Штаби лідируючих в екзит-полах кандидатів оприлюднили свої коментарі щодо попередніх результатів. Одні кажуть, що це останній день помаранчевої влади, другі клянуться, що руки їх опонентів ніколи на Пересопницьке Євангеліє не ляжуть.

На брифінгу у прес-центрі кандидата у президенти Януковича, заступник голови Партії регіонів Ганна Герман заявила: «Це насправді останній день помаранчевої влади, оскільки лідер опозиції набрав більше голосів, ніж представники чинної влади усі разом взяті».

Далі представники штабу Януковича Колесніков та Шуфрич заявили, що ініціюватимуть відставку міністра внутрішній справ Луценка та прем`єр-міністра Тимошенко.

Штаб кандидата висловлює впевненість у перемозі саме їх кандидата. «Сьогодні вирішено питання стосовно 7 лютого» - сказав перший заступник Януковича по партії Микола Азаров.

Ну а саму Тимошенко особисто Янукович побачив у розпачі: «Для мене це не дивно. Я добре розумію, що вона розраховувала на те, що їй вдасться якимсь чином в черговий раз переконати виборців на свій бік. Але для того, щоб так сталося, їй треба було визнати, які помилки вона зробила за останні 5 років разом з помаранчевою командою», - сказав він.

У штабі Тимошенко також випромінюють оптимізм, хоч і більш стриманий. Тим не менш Юлія Тимошенко була радикальною: «Рука Януковича ніколи не ляже на Пересопницьке Євангеліє. Це головний висновок, який ми маємо зробити з першого туру».

«Головний підсумок за результатами екзит-полів - незважаючи на незначну перевагу нашого головного опонента, наступним президентом буде Юлія Тимошенко, з чим я вас і вітаю», - сказав перший віце-прем'єр Олександр Турчинов на брифінгу в штабі Тимошенко. Він висловив упевненість, що в другому турі Тимошенко підтримають виборці інших демократичних кандидатів.«Ті, хто в першому турі проголосували за кандидатури Яценюка, Тігіпка, більшою мірою Литвина, Гриценка, Ющенка, - в другому турі проголосують за Юлію Тимошенко», - сказав Турчинов.

Особисто до преси у власному штабі вийшов до журналістів Сергій Тігіпко, який посів третє місце на виборчих перегонах за даними екзит-полів.

«Я розумію, за що голосували люди за зміни в країні, за модернізацію. Це важлива підтримка, її нікуди не схвати, вона дозволить мені впливати на владу, аби країна мінялася. Я добре розумію, що потрібно робити і з завтрашнього дня ми почнемо це робити. Нам потрібна партія нового типу», – сказав Тігіпко, оголосивши, що тепер його пріоритет – місцеві вибори.

Пізніше Тігіпко оголосив, що ініціюватиме перевибори до парламенту вже цього року і не радитиме своїм виборцям голосувати за кого-небудь у другому турі.

Натомість в штабі діючого президента, який посів п`яте місце, соціологічними результатами невдоволені. «Нам треба навчитися проводити екзит-поли, які б були адекватні політичній ситуації і давали б достовірні дані», - заявив заступник голови Секретаріату Роман Безсмертний.

Ну а голова Секретаріату Віра Ульянченко взагалі побачила підстави до невизнання результатів виборів. «Була надія кожного робити речі по-своєму, і в тому числі ситуація з легітимністю чи нелегітимністю одного з членів ЦВК - це теж певна технологія», - сказала Ульянченко.

«Це може бути дуже серйозним приводом для невизнання виборів, або до різного роду фальсифікацій», - зазначила вона.

Перші результати виборів мають з`явитися ближче до ранку. Традиційно, підрахунок голосів проводять вночі і вранці ЦВК оприлюднює дані з частини дільниць. Поки що надійшли дані з дільниць із-за кордону і за ними лідирує Юлія Тимошенко.

XS
SM
MD
LG