Спеціальні потреби

Іракські політики погрожують бойкотом виборів


Коаліція політичних партій в Іраку – включно із сунітськими угрупованнями – заявила, що вони можуть бойкотувати вже недалекі парламентські вибори, щоб висловити протест з приводу заборони участі у виборах видатного сунітського законодавця та його партії.

На початку цього тижня комітет іракського парламенту вдався до заходів для позбавлення Салеха аль-Мутлака права участі у виборах за те, що він виступав на підтримку членів очоленої Саддамом Хуссейном колишньої правлячої Партії арабського соціалістичного відродження.

Аль-Мутлак заперечує ці звинувачення і обіцяє оспорювати рішення парламентського комітету. А представник коаліції політичних партій заявив інформаційному агентству Ройтерс, що «партії переглянуть питання своєї участі» у виборах, якщо парламентський комітет затвердить цю заборону.

Аналітики кажуть, що оголошене в четвер рішення – це удар для американських офіційних осіб, які надіялись, що в результаті виборів до політичного процесу будуть залучені також опозиційні партії, що стабілізувало б іракський уряд. Названо щонайменше 13 інших партій, які, мовляв, мали зв’язки з правлячою партією Саддама Хуссейна. Офіційні особи кажуть, що ця заборона може бути затверджена протягом наступних кількох днів.

У 2005 році іракці-суніти переважно бойкотували вибори.

XS
SM
MD
LG