Спеціальні потреби

Національні гвардійці Іллінойсу служать в Афганістані

Чимало військових Національної гвардії США сьогодні готуються до відправки в Афганістан, у рамках оголошеної президентом Обамою нової стратегії у цій країні, що передбачає розгорнення додаткових 30 тисяч сил. Для багатьох військових це не перша дислокація в регіон.

Наслідки війни в Афганістані одразу помічаєш у кабінеті сержанта першого класу армії США Крістін Келі.

Пара чобіт - це все, що залишилося у неї на згадку про її подругу і колегу сержанта Сімон Робінсон, яка отримала смертельні поранення в Афганістані. Сімон постійно на думці Крістін:

«Вона заправляла вантажівку, коли нападник-смертник підірвав біля неї начинену вибухівкою машину. Так трапилося, що вона опинилися у тому місці у той час, і була важко поранена».

Робінсон померла від отриманих поранень. Вона - одна з 18 військових Національної гвардії Іллінойсу, які загинули в Афганістані за перших 10-ть місяців цього року.

Родина Робінсон, каже Крістін, а серед них і її дворічна донька, важко переживають втрату:

«Вона вчилася. Виховувала доньку. І була хорошим солдатом».

Поповнення американського контингенту в Афганістані відбуватиметься за рахунок мобілізації військовослужбовців у лавах Національної гвардії США.
Одним зі їх завдань буде військова підготовка афганської армії.
Технічне обслуговування машин входило у обов’язки сержанта Еріка Дрейкса під час нещодавньої служби в Афганістані:

«Солдати, з якими я мав справу, афганці, поважали нас, прислуховувалися… приймали нашу допомогу та поради і на офіцерському рівні…».

Для офіцера Гау Линґа найважче під час проходження служби за кордоном, бути далеко від родини:

«Для мене найважче це розлучення. Все не знайоме, зокрема під час першої дислокації. Тому і найважче, оскільки не знаєш чого очікувати».

Линґ – ветеран з 30-річним стажем. Народився у Гонконгу. До Америки приїхав після В’єтнамської війни і одразу записався в армію. У жовтні він повернувся з Афганістану. Це була його перша, але мабуть не остання дислокація в регіон:

«Я переконаний, що нас знову відправлять. Командування так планує і не робить з цього таємниці».

Адміністрація президента Обами планує почати виведення американських сил з Афганістану у 2011-му. Військовослужбовці як Крістін Келі, які щойно повернулися з Афганістану, навряд чи знову потраплять туди до цього терміну. Але вона каже, що готова поїхати, якщо їй накажуть.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG