Спеціальні потреби

Економічна криза вдарила і по виробниках гітар

Назарет – одне з найстаріших містечок у центральній Пенсильванії. Десятиліттями його економіка трималася на двох компаніях – сталеливарній та струнних інструментів. Перша вийшла з бізнесу у 2001 році. Друга – з виробництва гітар Мартин – продовжує працювати.

Дизайнер і конструктор гітар Ричард Боук говорить:

«Я люблю музику. Я слухав музику, ховаючи транзистор під подушку… А почувши Бітлз… став міряти про те, щоби навчитися грі на гітарі. Мій батько був добрим теслярем, і в нашому підвалі було багато інструментів. Батько заохочував мене так само зайнятися столярством».

Боук послухався батька і знайшов роботу своєї мрії, яка поєднує любов до музики і любов до деревини. Робота ця називається конструктор гітар. Він каже:

«Справжнє червоне дерево чи рожеве бразильське дерево, ця деревина вважається найкращою».

Створення гітари Мартин складається з понад 200 етапів і є досить дорогим. Найдешевша модель коштує більше тисячі доларів, найдорожча – понад 10 тисяч доларів. Спеціальні моделі для колекціонерів обходяться у сотні тисяч. Боук показує одну з гітар і каже:

«Ціна цієї гітари 275 тисяч. Їх є лише 91 штука, тому вони дуже цінуються професійними музикантами».

Але навіть легендарний бренд не застрахований від економічної кризи. Віднедавна компанія скоротила робочий день своїх працівників, і якщо ситуація не покращиться найближчим часом, 600 людей будуть звільнені.

Але якщо важко великій компанії, що говорити малому бізнесу? Дейл Анґер опанував ремесло конструювання гітар у компанії Мартин, сьогодні він має власну справу і добре відомий у своїй ділянці. Його гітари продаються за десятки тисяч доларів:

«Справжнє задоволення – це коли на зробленій тобою гітарі грають славетні музиканти».

Останніми роками попит на його продукцію впав настільки, що він був змушений шукати додаткову роботу на півставки, аби поповнити свої доходи.

Ці працівники компанії Мартин тримають у своїх руках гітари ціною більше 10 тисяч доларів кожна. Вони грають гіт-пісню 68-го року «Тиск», яка, за їх словами, віддзеркалює почуття багатьох робітників компанії –побоювання, що незабаром вони залишається без роботи.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG