Спеціальні потреби

У галереях Сан-Франциско – художні твори зі сміття

2007-го року Сполучені Штати накопичили понад 250 мільйонів тонн сміття. Втім деяка частка була врятована сміттєпереробною компанією в Сан-Франциско, де краще від інших знають, що багато речей, які потрапляють до неї, ще не закінчують цим своє існування.

Впродовж 15-ти років компанія запрошує митців творити, використовуючи речі, викинуті іншими. Митці отримують повний доступ до розміщеної поруч із звалищем студії і щомісячну стипендію. Єдина вимога – використовувати виключно знайдені в смітті матеріали.

Чотири місяці митці Джеймс Сансінґ та Дейвід Гейвел
збирали на смітнику матеріали для своєї колекції. Врештіі-решт, зібравши понад десять тонн викинутих речей, вони дали їм друге життя. Джеймс використав старі станки, створивши з них загадковий безбарвний світ. Дейвід пішов іншим шляхом. Зроблені ним екстравагантні мавпи відображають його погляд на споживацьку культуру:

«Фактично, коли щось купується, воно відтак викидається, і я був приголомшений цим процесом, побачивши, що люди викидають зовсім гарні речі».

Його партнер Джеймс Сансінґ погоджується:

«Речі, які виготовляють сьогодні, не призначені для довгого вжитку. Виробники з самого початку планують, коли настане кінець вироблених ними речей».

Як розповідає Джеймс, на останній спільній виставці найбільшою популярністю користувались експонати з викинутих фотографій. Виставка привабила сотні відвідувачів. Хоча Дейвід каже, що його роботи є а-політичними, вони все ж несуть певне навантаження. Проте він твердить, що він є лише митцем, який тримає для суспільства дзеркало.

Джеймс висловив сподівання, що люди запам’ятають їх і наступного разу задумаються перед тим, як щось викинути.Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG