Спеціальні потреби

Вшанували пам’ять жертв трагедії на військовій базі США

На американській військовій базі Форт-Гуд, що у Техасі відбулася поминальна церемонія за загиблими від рук нападника – військового психіатра, мусульманина Нідала Гасана.

Сотні військових колег та родини 13 загиблих зібрались, щоб віддати останню шану невинним жертвам. Президент Обама та перша леді прибули на церемонію, де особисто зустрілись з їхніми родинами. Барак Обама заявив, що можливо важко зрозуміти логіку нападника, але можна точно сказати, що жодна віра чи релігія не може бути виправданням вбивства невинних.

Тим часом майор Нідал Гасан, який перебуває у стабільному стані і здатний говорити, найняв адвоката. Американська розвідка вже досить давно була свідома, що Гасан був пов’язаний з радикальними елементами, включно з аль-Кайдою, і ці дані було передано військовому керівництву.

Коли в липні майор Гасан прибув на базу Форт-Гуд, він вже встановив контакти з провідними вербувальниками аль-Кайди. Американець Анвар Авлакі має англомовну Інтернет-сторінку, якою оперує з Ємену. На ній він закликає усіх мусульман до джихаду проти Сполучених Штатів. Спецагенти ФБР кажуть, що Авлакі є провідним вербувальником аль-Кайди і здатний переконувати людей вбивати інших і навіть самих себе.

Перед переїздом до Ємену Авлакі був імамом у вірджинській мечеті, в якій молився і Нідал Гасан. Туди ж ходили і двоє з учасників терактів 11-го вересня.

Американські урядовці кажуть, що Гасан вступив у контакт з Авлакі ще перед тим, як здобув зброю, якою він скористався під час нападу, і військова розвідка знала про це. Авлакі на своєму сайті схвалює напад. Він називає Гасана героєм.

Тим часом військові лікарі заявляють, що скаржились на Гасана ще минулого року за його висловлювання. Він часто наголошував, що передусім мусульманин, а відтак американець. Втім відповідні служби не розслідували цих попереджень оскільки вважали, що Гасан не становить загрози.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG