Спеціальні потреби

МОЗ: В Україні зростає кількість жертв епідемії


В Україні продовжує зростати кількість жертв вірусної інфекції. Міністерство охорони здоров'я у понеділок оприлюднило статистику, яка свідчить про 67 померлих внаслідок грипу. В МОЗ першопричиною летальних випадків називають вірус А/Н1N1, який ще називають «свинячим грипом».

Водночас у міністерстві зазначають, що лабораторними дослідженнями поки що підтверджено 22 випадки захворювань від саме цього штаму вірусу. Загалом, за даними МОЗ, нині понад чверть мільйона громадян захворіли на грип – ця цифра збільшилася майже втричі порівняно із даними станом на кінець минулого тижня. Більшість хворих – у західному регіоні країни. 15 тисяч громадян нині перебувають на стаціонарному лікуванні. Ці цифри поки що мають тенденцію до зростання.

Уряд вживає безпрецедентних заходів для протидії поширенню захворювання. Відсьогодні в усіх навчальних закладах країни на три тижні призупинено заняття та запроваджено заборону на проведення будь-яких масових заходів, зокрема і передвиборчих зустрічей та мітингів. Юлія Тимошенко дала доручення щодня проводити інспекції аптечних установ країни. Перевіряючі отримали повноваження закривати ті аптеки, які не матимуть протигрипозних препаратів і масок, або продаватимуть їх за завищеними цінами. Уряд повідомляє про перші випадки застосування таких санкцій у столиці.

Україна звернулася за допомогою до урядів інших країн та міжнародних організацій. Вночі до аеропорту Бориспіль доставлено першу партію противірусного препарату Таміфлю із Швейцарії. За даними медиків, він ефективний у лікуванні грипу А/Н1N1. Урядовці обіцяють безкоштовно розповсюджувати цей препарат через лікарні і кажуть, що його має вистачити на декілька тижнів. Водночас днями в Україну має надійти ще 200 тисяч доз цих ліків.

Сусідні країни – Польща, Угорщина та Словаччина вже надіслали до України перші партії гуманітарних вантажів, до яких входять медпрепарати, медичні маски, тести для визначення вірусу. За даними МЗС, станом на понеділок про готовність надати допомогу заявили уряди 12 країн. Міністр закордонних справ України Петро Порошенко доручив Місії України при НАТО передати Євроатлантичному координаційному центру реагування та катастроф прохання Міністерства охорони здоров’я України щодо нагальної необхідності отримання Україною допомоги для боротьби з епідемією грипу. Лист вже надіслано до усіх держав-членів НАТО та країн-партнерів Альянсу як пріоритетний для отримання Україною термінової допомоги.

XS
SM
MD
LG