Спеціальні потреби

Американський футбол починає завойовувати Європу

Американський футбол, спорт, який до останнього часу, здається, був популярним лише на північно-американському континенті, поволі знаходить своїх шанувальників і в Європі. Минулого тижня один з регулярних матчів Національної футбольної ліги США було зіграно в самомоу серці традиційного європейського футболу – на лондонському стадіону Вемблі. Британські фани з цікавістю відгукнулися на пропозицію на власні очі побачити незвичний заморський спорт і забили 90-ти тисячний стадіон вщерть – показавши американцям, як вболівають у Європі.

Подивитись на цей матч, фани американського футболу з‘їхались у Лондон з усієї Європи. Третій рік поспіль Національна футбольна ліга США - НФЛ - проводить один з матчів свого регулярного чемпіонату на стадіоні Вемблі. І в третє поспіль ажіотаж навколо гри – неймовірний.

І команди не підвели своїх фанів, показавши на що здатні. Для самих гравців, приїзд у Лондон також став особливою подією. Дехто з них, до цього ніколи не був у Європі. Серед них – нападаючий команди «Нью-Інґланд Петріотс» Вес Велкер.

«Я насправді великий фанат європейськог футболу – соккера. Я грав у соккер у дитинстві. І коли фани робили на стадіоні хвилю, я справді відчув цю атмосферу. Ми нічого не чули на полі, коли по трибунах пішла хвиля. Це ні з чим не зрівнянний досвід».

Для квотер-бека, іншими словами капітана команди Петріотс Тома Бреді гра в Британії запам‘ятається надовго.

«Перед початком гри весь стадіон миготів і горів вогнями. Хвиля на трибунах не припинялася 10 хвилин. Таке рідко побачиш».

Зважаючи на такий інтерес з боку закордонної публіки до чемпіонату американського футболу, ліга думає над збільшенням кількості матчів, які щороку гратимуться у Європі. Під час тренування команд напередодні матчу, речник НФЛ Ніл Рейнольдс.

«Ні для кого не секрет, що президент ліги страшенно хоче поширити американський футбол у Європі. Можливо наступним кроком буде проведення щороку на Вемблі двох матчів регулярного чемпіонату. Якщо один матч відбувається успішно, можливо є сенс проводити два. А пізніше може з`явиться і європейська команда, яка гратиме у нашій лізі».

Втім європейські фани, здається, не надто захоплені від таких планів розвитку. Дехто з них вважає, що коли це буде лиш одна гра, подія залишиться особливою.

Тим часом, решту цього сезону Ліги американського футболу британські фани дивитимуться по телевізору.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG