Спеціальні потреби

Інтернет сприяє діяльності мозку літніх людей


Найновіші дослідження вказують на те, що літні люди, які щодня користуються Інтернетом, можуть покращити процес мислення і прийняття рішень. За словами професора Ґері Смолла, приказка «якщо не використовуєш, то втрачаєш» стосується також функцій мозку у старших людей:

«Здатність складного мислення, робоча пам’ять, короткотривала пам’ять, всі ці сфери діяльності мозку були активізовані в результаті лише одного тижня практики».

Смолл та його колеги з Інституту неврології і людської поведінки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі проводили дослідження за участю 24 осіб віком від 55 до 78 років. Половина із них щодня користувалася Інтернетом. Друга група учасників не мала жодного досвіду користування Інтернетом. Усім волонтерам проводили томографію мозку під час того як вони виконували певні завдання в Інтернеті. Під час дослідження було виявлено, що в людей цієї групи було виявлено активність у тих ділянках мозку, які важливі для робочої пам’яті та процесу прийняття рішень.

Після короткого навчання як користуватися Інтернетом, учасники дослідження самостійно по годині займалися дослідницькою роботою он-лайн. Цей етап тривав два тижні. Професор Смолл зазначає:

«Ми не просили їх знайти місця для скейтбордингу в Лос-Анджелесі, а дали їм завдання пошукати доріжки для ходьби, чи інші способи проведення дозвілля, цікаві для людей їхнього віку. І вони зрозуміли завдання».

Тоді всі учасники дослідження повернулися для повторного знімку мозку. Було виявлено, що за рівнем діяльності мозку група людей, яка раніше не працювала з Інтернетом, вже за тиждень наздогнала тих, які були ознайомлені з всесвітньою мережею.

Смолл пояснює, що коли мозок старіє, у ньому відбувається ряд фізіологічних змін, таких як зменшення об’єму і сповільнення діяльності клітин. А це може мати вплив на пізнавальні здатності людини.

Група дослідників з Каліфорнійського університету каже, що дослідження вказує та те, що навіть така звичайна і приємна річ, як пошук інформації в Інтернеті, може бути достатньою для сповільнення цих змін і покращення діяльності мозку у літніх людей.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG