Спеціальні потреби

Посольство США продовжує підтримувати проекти в Україні


Попри тимчасову відсутність посла, дипломатичне представництво Сполучених Штатів у Києві продовжує фінансово підтримувати проекти в Україні.

У вівторок Міністерство внутрішніх справ повідомило про підписання угоди, за якою отримає від американської сторони 4,4 мільйона доларів. Ці кошти будуть спрямовані на проекти з адаптації до європейських норм і стандартів української системи кримінального судочинства і правоохоронних органів. Документ передбачає низку реформ, які сприятимуть розширенню можливостей органів внутрішніх справ виявляти і розслідувати прояви корупції, захищати права інтелектуальної власності. Міністерство також планує провести процедуру акредитації за міжнародними стандартами експертно-криміналістичного центру МВС.

Прес-служба посольства зазначає, що нинішній документ є частиною «багаторічної програми, що коштує мільйони доларів і призначений допомогти уряду України зміцнити правоохоронний сектор як ключову структуру демократичного устрою, відповідно до зобов’язань України перед Радою Європи, а також сприяти правоохоронній співпраці між двома нашими країнами».

Від імені українського уряду документ підписав керівник МВС Юрій Луценко. Він зазначив, що вважає виконання попередніх п’яти спільних протоколів прикладом найбільших успіхів міжурядової співпраці. Допомога була спрямована на тренінгові програми, підтримку становлення підрозділів боротьби з кіберзлочинністю, протидії торгівлі людьми, наркозлочинам. «Я впевнений, що підписання сьогоднішнього Протоколу про співробітництво ще краще підсилить сучасність правоохоронної системи України, - зазначив міністр.

І сьогодні ж посольство Сполучених Штатів Америки в Україні оголосило новий конкурс пропозицій на отримання грантів на збереження пам'яток культури. Програма, яка діє з 2001 року, підтримує проекти, які мають на меті збереження історичних об'єктів, музейних та архівних колекцій, традиційних форм народної творчості. У попередні роки кошти серед іншого надавалися на реставрацію покрівлі історичної церкви Св. Миколая у закарпатському селі Колодне та розкопки козацької фортифікації Микитинська Січ під Нікополем.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG