Спеціальні потреби

Західні інвестори хочуть реформ і прозорості в Україні

У четвер в американській столиці відбувся Перший щорічний міжнародний форум з економічного розвитку України, організований Бізнес-радою США-Україна. Провідні американські експерти з питань України, представники бізнес-кіл та економісти обговорили наслідки глобальної кризи на економіку України та шляхи її подолання. Українську делегацію очолили віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря та міністр економіки Богдан Данилишин.

Експерти зазначили, що головними причинами, чому криза виявилась такою болючою для України, стали прив’язаність української валюти до долара, ненадійність банківського сектора та інвестиційного ринку, недієвість законодавчої системи. Не останньою серед причин, на думку Григорія Немирі, стала нескоординована робота гілок української влади та неспроможність своєчасно провести інтенсивні реформи:

«Конституційний конфлікт, через недосконалість самої Конституції, лише погіршив кризу. В час кризи необхідною є швидка, скоординована реакція, спроможність прийняти дієві рішення за короткий час і впровадити їх в дію. Цього не трапилося».

Експерти неодноразово наголошували на необхідності реформ, зокрема енергетичної галузі , яка є ключовою для стабільного розвитку і енергетичної безпеки не лише України, але й європейських сусідів. Старший науковий співробітник Інституту міжнародних досліджень Фонду «Спадщина» Аріель Коен зазначив:

«Якщо Україна впорядкує свій енергетичний сектор зараз, це не лише покращить її економічну ситуацію, але й відчутно допоможе подолати загрозу безпеці України і покращить її геополітичний статус у майбутньому. Україна дуже важлива для Європи, як транзитна країна і як великий виробник товарів, і очевидно, що те, як економіка функціонує – важливо для політичної і соціальної стабільності України».

Західні партнери, задіяні в інвестуванні і торгівлі очікують від українського уряду створення здорового, прозорого, передбачуваного і стабільного бізнес-клімату, передумовою якого є реформа законодавчої системи. Учасники форуму висловили сподівання, що майбутній президент зможе відновити довіру західних інвесторів.

Водночас американські експерти ще раз запевнили Україну у підтримці США і бажанні американського уряду поглибити діалог з українським урядом. Торговельний представник Білого дому Кріс Вілсон наголосив:

«Україні важливо зрозуміти, що США є другом України. Я думаю, візит віце-президента у липні був очевидним сигналом цього. Зараз ми шукаємо шляхів як зміцнити існуючі механізми співпраці і посилити діалог між нашими урядами».

А колишній посол США в Україні Вільям Тейлор додав, що американський уряд постійно наголошує і визнає, що успіх України є важливим для безпеки США і безпеки Євросоюзу.

Колишній голова місії Світового банку в Україні, економіст Едільберто Сеґура зазначив, що допомога Заходу є особливо важливою для подолання кризи:

«Україна не зможе відносно нормально пережити наступних шість місяців економічної кризи без допомоги зовнішніх фінансових інституцій. Очевидно, підтримка є великим пріоритетом. Але я думаю, що мусить бути дуже виваженою фіскальна і монетарна політика уряду, інакше не буде відновлено довіри.

Західні експерти очікують, що після президентських виборів український політикум акумулює зусилля для проведення необхідних реформ.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG