Спеціальні потреби

Клінтон і Лавров заявили про спільну позицію щодо Ірану


Державний секретар США Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров закликають Іран до співпраці з міжнародною спільнотою у справі його ядерної програми.

Клінтон і Лавров розмовляли з кореспондентами у вівторок після зустрічі у Москві, де американський держсекретар бере участь у дво-денних переговорах з чільними лідерами Росії.

Лавров заявив, що запровадження додаткових санкцій проти Тегерана, за нинішніх умов, було б «контрпродуктивно». Клінтон сказала, що в цей час США не домагаються подальших санкцій. Вона також віддала належне Росії за її «надзвичайну співпрацю» у зусиллях переконати Іран продемонструвати, що він не намагається придбати ядерну зброю.

У понеділок, представник Державного департаменту США зазначив, що Клінтон наполягатиме, щоб Росія сказала, який конкретний тиск вона готова чинити на Іран. Минулого місяця, президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що, інколи, санкції бувають неминучими.

Клінтон і Лаваров також повідомили про значний поступ щодо укладення нової угоди про скорочення ядерної зброї, яка має замінити Договір про скорочення стратегічних озброєнь, термін якого вигасає напочатку грудня.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG