Спеціальні потреби

Обама переосмислює стратегію США в Афганістані

Після восьми років перебування американських військ в Афганістані сьогодні навряд чи можна сказати про досягнення успіху. У середу президент Обама провів наради з радниками з питань національної безпеки, а днем раніше зустрівся у Білому домі з представниками Конгресу для обговорення подальшої стратегії. Однак досягти консенсусу поки що не вдалося. Демократи запевняють Барака Обаму у підтримці його рішення як головнокомандувача військ. Тим часом республіканці обіцяють свою підтримку за умови, що Обама скерує в Афганістан тисячі додаткових солдатів.

Зустрічаючись у Білому домі з лідерами Конгресу, президент Обама говорив про необхідність зміни стратегії. Втім позиції демократів і республіканців чітко розділилися. Республіканці вимагають від президента підтримати прохання командуючого сил США в Афганістані генерала Маккристала і надіслати в туди 40 тисяч додаткових солдатів.

Опонент Обами на минулих виборах і чільний член сенатського комітету з питань збройних сил Джон Маккейн вважає, що аналіз генерала Маккристала не лише правильний, але мусить бути негайно взятим до уваги. Маккейн зазначає, що у війні проти Талібану в Афганістані, Америка має опиратися на стратегію, яку було використано в Іраку.

«Найближчою паралеллю до ситуації в Афганістані є ситуація в Іраку. Вони мають успішну стратегію, і успішних генералів», - сказав він.

Втім Обама не поспішає давати згоду на збільшення військової присутності в Афганістані. І демократи підтримують його в цьому. Лідер демократичної більшості в Сенаті Гаррі Рід вказав, що президент хоче мати розроблену стратегію перед тим, як відправляти додаткові війська.

Демократи загалом намагаються переконати президента фокусувати увагу не так на збільшенні військ в Афганістані, як на посиленні бомбардування позицій бойовиків-талібів. Поки що незрозуміло, якої позиції дотримується сам президент. Однак виступаючи у вівторок у Національному антитерористичному центрі він чітко підкреслив прогрес, якого на сьогодні досягнуто у боротьбі з Аль-Кайдою. «Завдяки нашим зусиллям Аль-Кайда та її союзники не лише втратили свою потужність, але й легітимність і довіру», - наголосив він.

Втім за годину до виступу президента Обами на військово-повітряну базу у Довері привезли тіла восьми солдатів, які загинули протягом останніх днів під час бойових операцій в Афганістані. Лише за перший тиждень жовтня США втратили сімнадцять бійців, що становить майже половину загиблих за весь минулий місяць.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG