Спеціальні потреби

Правоохоронцям у США вдалося попередити черговий теракт?

Агенти з розслідування називають цю терористичну змову такою, що була близькою до реалізації. Тиждень тому об’єднанні сили з боротьби з тероризмом увірвалися у кілька будинків у двох містах США, де заарештували трьох чоловіків. Тепер затриманим висунуто офіційне звинувачення – поки що у наданні представникам влади неправдивої інформації.

Наджибулу Зазі та його батька Мохаммеда алі Зазі було заарештовано в їхньому будинку в місті Аврора, штат Колорадо. Третій заарештований – імам мечеті в нью-йоркському районі Квінс Агмад Ваіз Афзалі.

Втім, адвокат Афзалі Рон Кебі вже виступив на захист свого клієнта:

«В цій справі довелося чути чимало перебільшень з боку уряду та мас-медіа. Це їхній спосіб показати, що вони серйозно ставляться до ймовірної загрози».

Усіх трьох заарештовано за звинуваченням у наданні неправдивої інформації слідству щодо спроби здійснення терористичного акту.

Реймонд Келлі – шеф поліції міста Нью-Йорк:

«Це кримінальне порушення – брехати правоохоронцям. Офіційне звинувачення полягає у тому, що Зазі брехав, коли він сказав, що нічого не знає про дев’ять сторінок інструкцій з виготовлення бомби, які були знайдені на його комп’ютері».

До того ж, згідно з судовими документами, двадцяти-чотирирічний Наджібула Зазі зізнався ФБР у тому, що він вчився як оперувати зі зброєю та вибухівкою у таборі аль-Кайди у Пакистані. Представники правоохоронних сил вірять, що вони відвернули великий терористичний акт.

«Америка постійно знаходиться під загрозою. Ми – мішень, особливо Нью-Йорк», - каже мер міста Майкл Блумберґ.

Правоохоронці знайшли список потенційних місць вибуху бомби на комп’ютері заарештованого, до якого входять нью-йоркські стадіони, місце проведення Тижня високої моди, а також Центральний вокзал. Розслідування продовжується і безпосередніх звинувачень у тероризмі поки що висунуто не було. Надання неправдивої інформації карається вісьмома роками позбавлення волі.


Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG