Спеціальні потреби

Українські православні церкви заговорили про об'єднання


Православні ієрархи вперше заговорили про можливість об'єднання нині розколотих українських церков. В УПЦ Московського патріархату вирішили почати діалог із Київським патріархатом про відновлення єдності.

За повідомленням прес-секретаря Предстоятеля УПЦ МП Георгія Коваленка, таку позицію було ухвалено Священним Синодом (вищим органом управління церкви) на засіданні у Почаївській лаврі.

Синод вирішив створити робочу групу, яка відповідатиме за початок діалогу з Київським партріархатом, який досі називали не інакше як розкольницьким. Члени цієї групи кажуть, що зустрічі можуть початися, як тільки подібну комісію сформують і нинішні опоненти.

В той же час в УПЦ МП заявили і про відновлення переговорів про об'єднання з автокефальною православною церковою. Домовлятися із автокефалами почали ще 14 років тому, проте цей процес було перервано. Речник УПЦ МП зазначає, що нині «готові до дискусій заради відновлення єдності українського православ'я і обговорювати умови, на яких інші церкви можуть приєднатися до канонічної церкви».

У Київському Патріархаті в цілому схвально оцінили запрошення до діалогу.
«Таке рішення свідчить про те, що слова представників УПЦ МП про бажання подолати розділення українського православ’я поступово наближаються до реальних дій» - заявив єпископ Євстратій, оціннюючи ухвалене напередодні Синодом УПЦ МП рішення. «Всі ті проблемні питання, які існують у взаєминах між Церквами, краще обговорювати лицем до лиця, а не заочно» - наголосив владика. Він передбачає, що початок діалогу буде непростим, адже сторони мають різне бачення досягнення цієї мети. У Київсьому патріархаті бачать єдність через об’єднання у Помісну, тобто автокефальну церкву. В УПЦ МП вважають, що єдність треба досягнути в складі Московського патріархату, і лише після цього можна говорити про самостійність. У Київському патріархаті пообіцяли незабаром сформувати свою групу переговорників.

В УПЦ МП визнають, що ухвалили рішення про початок діалогу під впливом візиту Московського Патріарха Кирила. Той під час виступів в Україні неодноразово підкреслював необхідність відновлення єдності православ'я. Активним прихильником об'єднання називають і президента Віктора Ющенка. Він також регулярно закликає предстоятелів об'єднатися.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG