Спеціальні потреби

Держдума узаконила використання російських сил за кордонoм 


Держдума Росії дозволила воювати «за землю російську» поза її межами. 9 вересня парламент Російської Федерації ухвалив у першому читанні закон, що суттєво розширює права президента використовувати Збройні Сили за кордоном.

До підстав застосування армії на чужій території віднесено, зокрема, «відбиття нападу на Збройні сили РФ або інші війська, дислоковані за межами території Російської Федерації».Серед інших причин, які можуть спонукати президента в екстреному порядку оголосити війну, згадується також «захист громадян Росії за кордоном».

Як мовиться в законі, рішення про оперативне використання армії приймається президентом РФ. Так само президент визначає чисельність військ, що їх надсилають воювати за кордон,район їхніх дій, бойове завдання та строк воєнної операції.

Коментуючи прийняті сьогодні зміни до федерального закону «Про оборону», голова комітету Держдуми з оборони Віктор Заварзін назвав їх «вимогою часу».

А між тим президент України Віктор Ющенко наказав перевірити вітчизняну обороноздатність. Указ «Про перевірку організації територіальної оборони України» з`явився на сайті глави держави того ж таки 9 вересня – невдовзі після повідомлення про прийнятий російською Держдумою закон, що дозволяє зовнішню агресію.

Як мовиться в указі, для організації перевірки оборони у триденний строк має бути створена інспекційна комісія. Інспектування Збройних Сил України здійснять з 15 по 30 вересня цього року; підсумки перевірки ляжуть на стіл президента України.

Нагадаємо: законопроект про оперативне використання Збройних Сил РФ за межами Росії подав до Держдуми президент Дмитро Медведєв. Як пояснив російський лідер, йогоініціатива пов`язана з російсько-грузинським конфліктом у серпні минулого року та необхідністю «чіткої законодавчої регламентації таких питань».

Тоді ж офіційний Київ висловив занепокоєння військовою ініціативою Медведєва, назвавши це «свідченням агресії». Український МЗС зажадав від Кремля офіційних роз`ясень, як ця новація може стосуватися України, де дислокований російський Чорноморський флот і де десятки тисяч громадян живуть із двома паспортами.

Жодних роз`яснень, однак, від Москви досі не надійшло.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG