Спеціальні потреби

Рівень безробіття у США все ще рекордно високий

Проблема безробіття у Сполучених Штатах почала, як виглядає, потрохи зменшуватися. Принаймні протягом серпня робочі місця втратило менше людей, ніж це передбачали фахівці. Та, незважаючи на такий стан справ, рівень безробіття в країні виріс до найвищого показника за останні 26 років.

Нові дані щодо рівня безробіття показують, наскільки складним буде шлях відновлення економіки країни. Незважаючи на те, що найдовша в історії США економічна криза починає вщухати, минулого місяця лави безробітних поповнило 216 тисяч американців. Поміж них і Шарон Морено зі штату Род Айленд, яка змушена була виїхати з квартири і є в пошуках роботи.

Незважаючи на те, що кількість безробітних за серпень впала до найнижчого за останній рік рівня, Міністерство праці США зазначає, що загалом рівень безробіття по країні підвищився на 0.3% і становить 9.7%. Це найвищий показник за останні двадцять шість років.

Економіст Джон Лонскі каже:
«Як правило, у перші місяці економічного відживлення більше людей починають інтенсивно шукати роботу, втім знаходять її не всі і не відразу. Тому вони автоматично підпадають під категорію безробітних, і показники по безробіттю у країні зростають».

Міністерство праці також вказує, що відсоток тих, хто погодився на неповний робочий день, чи повністю припинив пошук роботи зріс на 0.5% і склав 16.8%. Взагалі від початку рецесії, тобто від грудня 2007 року, роботу втратило майже сім мільйонів людей.

Втім, міністр праці Гілда Соліс запевнює:
«Все стабілізується, ми спробуємо допомогти тим безробітним знайти працю на повний день, спробуємо організувати для них навчальні програми тощо».

Аналітики вважають, що дедалі зростаючий рівень безробіття є найбільшою проблемою відновлення економіки. До того ж, поки він залишатиметься високим, американці не почнуть витрачати гроші.

Економіст Джон Лонскі пояснює:
«Ці явні негативні новини про рівень безробіття призводять до того, що споживачі витрачають якомога менше. А це, в свою чергу, сповільнює процес економічного відновлення».

Економіка США в цілому дуже залежна від того, скільки витрачають американці. Тим часом нижчий очікуваного показник по безробіттю за серпень сприяв тому, що акції на Нью-йоркській фондовій біржі дещо підскочили.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG