Спеціальні потреби

Експертизу черепа Ґонґадзе мабуть проводитимуть у США


Череп, який знайшли на вказаному Олексієм Пукачем місці в Білоцерківському районі неподалік села Довгалевське за 136 км від Києва, належать Георгію Ґонґадзе. До такого висновку прийшли українські експерти, які проводили відповідні дослідження – повідомила сьогодні адвокат Мирослави Ґонґадзе Валентина Теличенко.

Як сказала пані Теличенко Голосу Америки: «Ці висновки українські експерти зробили на основі судово-медичної та фото-портретної експертиз. За наполяганням потерпілої експертизу ДНК буде проведено за межами України, найімовірніше – у США. Як мені відомо, ГПУ уже звернулася до відповідних державних органів у США з клопотанням про надання правової допомоги». Назва конкретної установи, що проводитиме експертизу ще не відома, однак українські експерти братимуть участь у цьому дослідженні.

За словами адвоката, «слідство мусить дослідити обставини пов’язані з перезахованням тіла та відділенням голови від тулуба. Важко повірити у випадковість того, що тіло виявили на території виборчого округу Олександра Мороза, який пізніше оприлюднив так звані ‘плівки Мельниченка’. Та й відділення голови лише для того, щоб ускладнити впізнання виявленого тіла – нісенітниця. Мусіли бути вагоміші мотиви. Сьогодні не пред’явлено обвинувачення нікому, крім Пукача, а відтак говорити про закінчення слідства зарано».

16 вересня виповнюється 9 років з дня зникнення і вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Г. Ґонґадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження й кримінальної розвідки МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років як виконавцям злочину.

21 липня цього року у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області було затримано генерала Олексія Пукача, якого безпосередньо підозрюють в організації злочину та вбивстві журналіста.


XS
SM
MD
LG