Спеціальні потреби

Відео-ігра про війну в Іраку викликала суперечку

У Сполучених Штатах готується до випуску нова комп`ютерна гра, яка пропонує її користувачам стати на деякий час віртуальним бійцем американських збройних сил і взяти участь у боях за місто Фалуджа в Іраку. Гра викликала гучний резонанс у США. Сім`ї загиблих в Іраку солдатів кажуть, що вона перетворює подвиги їхніх синів на розвагу для підлітків.

Розробники гри кажуть, що таким чином вони хочуть ознайомити широку громадськість з умовами, в яких доводиться воювати американським військовослужбовцям.

Ця гра, обіцяють розробники, перенесе вас у пекло військової операції в Іраку. Але віртуальною атакою можна керувати сидячи вдома. Як каже президент компанії-розробника гри Пітер Темте, «Наша мета, за допомогою цієї гри допомогти людям краще зрозуміти, що означає бути морським піхотинцем у сучасній війні».

Гра, що називається «Шість днів у Фалуджі», робить з вас американського військового, що бере участь у найскладнішій міській операції, яку проводили збройні сили США за останнє півстоліття. У реальній операції в Фалуджі, під час захоплення міста загинуло понад 50 американських солдатів і понад тисяча бойовиків. Втім, перетворення кривавого бою на розважальну гру – викликало справжню бурю протестів.

«Коли я про це почула – я страшенно засмутилася», – говорить мати загиблого в Іраку солдата Керен Мередит. Вона приєдналася до заклику інших військових родин, щоб заборонити вихід цієї гри. Вони думають, що гра обезцінить подвиги і смерть справжніх солдатів. У пані Мередит особливо одне побоювання:

«Я уявляю цих підлітків, які сидять і регочуть, бо їх вбили, чи вони когось вбили, і які кажуть – «ну, почнімо з початку», бо вони так можуть. Мій син не мав можливості почати з початку».

Відчуваючи такий спротив суспільства, компанія-видавець гри – відмовилася від проекту. Але її розробники все ж наполягають, що гру потрібно випустити у світ. Адже вона частково розвага, а частково – документальний фільм.

Колишній командир морських піхотинців США Рід Омогундро каже, що насамперед хотів би перевірити, чи все у грі точно відображено. Рід командував загоном піхотинців у цій операції. Зараз він, і десяток інших солдатів, які билися в Фалуджі, є консультантами проекту, а їхні розповіді стали прототипами для різних місій цієї гри:

«Це не така гра, де треба всіх стріляти. Тут потрібно бути уважним. Якщо ви прийняли невірне рішення і вбили невинного цивільного, наприклад, то для вас гра закінчується», - каже Рід.

У продаж гра «Шість днів у Фалуджі» має надійти наступного року. Зараз її тестують добровольці. Якщо вона все-таки вийде, то стане однією з найбільш історично точних і контроверсійних комп`ютерних ігор у світі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG