Спеціальні потреби

Байден обіцяє підтримку українським реформам

«Ми будемо разом з вами» - такими словами віце-президент Сполучених Штатів Джозеф Байден пообіцяв підтримку зусиллям України стати сильною європейською державою. Про це американський урядовець заявив перед завершенням свого візиту до Києва.

«Це найважливіше, що я хочу сказати українським громадянам – ми будемо разом з вами на вашому шляху до свободи, демократії та процвітання. Адміністрація президента Обами не припинить підтримку сильної і незалежної України. Якщо ви будете діяти, ви не залишитеся наодинці із своїми проблемами. Сполучені Штати хочуть допомогти вам покращити інвестиційний клімат, поліпшити торговельні стосунки між нашими країнами, і допомогти всiм, що в наших силах».

Водночас віце-президент Байден заперечив тезу про те, що Вашингтон в обмін на покращення стосунків із Росією може залишити Україну в сфері її інтересів. Як і те, що вважає її своєю сферою інтересів. «Ми намагаємося збудувати багатополярний світ. Країни із спільними цінностями зможуть проводити спільну політику і разом відповідати викликам. Чим сильніші будуть наші партнери, тим ефективніше буде наше партнерство».

Оглядачі назвали заяви американського урядовця переконливими і своєчасними. Бізнесмен із США Морґан Вільямс каже, що саме таких слів чекали його колеги. «Ми розуміємо, що перезапуск стосунків із Росією – нелегка справа. Пан Байден сказав, що Сполучені Штати допомагатимуть Україні стати потужню європейською державою. Це дуже важливо для бізнесменів – оскільки люди турбуються за свої інвестиції і їм важливо знати якою буде політика Вашингтона. Я думаю, це прозвучало переконливо і чітко» - зауважив Вільямс.

Політолог Олексій Гарань вважає, що зроблені Джозефом Байденом заяви матимуть резонанс і за кордоном. «У мене немає сумнівів в намірах Сполучених Штатів дійсно підтримувати незалежну, демократичну і стабільну Україну. Цей візит мав продемонструвати, що ця політика залишається незмінною, що адмінстрація Обами не буде жертвувати інтересами України, щоб задовольнити інтереси Росії. В дипломатії всі ці символи і посили дуже важливі – те що було сказано тут, буде почуте не тільки в Києві, воно буде почуте в Москві та інших столицях», - заявив Гарань.

XS
SM
MD
LG