Спеціальні потреби

Навколо Чейні і ЦРУ - черговий скандал

Черговий скандал, пов’язаний з діяльністю колишнього віце-президента. Так принаймні твердить «Нью-Йорк Таймс», згідно з якою Ричард Чейні наказав керівництву розвідувального агентства не інформувати Конгрес про деякі антитерористичні програми.

Нинішній директор ЦРУ Леон Панетта, за даними американських ЗМІ, повідомив лідерів Конгресу, що інформація щодо антитерористичної програми трималася у таємниці за безпосереднім розпорядженням колишнього віце-президента Чейні. Комітет з питань розвідки вже почав розслідування у цій справі, при чому самі законодавці переконані, що їм говорили неправду. Як сказала жінка-конгресмен Джен Шаковскі, «Конгрес постійно отримує хибну інформацію. Я знаю – мені брехали».

Лінія захисту ЦРУ - програма знаходилась у підготовчій стадії, і ніколи не була втілена у життя. Так принаймні аргументує колишній агент ЦРУ Майкл Шоєр, який вважає, що відкритим залишається питання, чи Конгрес повинен був знати про цю програму.

Сам Чейні у минулому неодноразово захищав політику адміністрації Буша щодо методів збирання розвідданих, підкреслюючи, що жодних порушень Конституції не було.

Не виключається, що остання інформація напевно відновить дебати відносно притягнення Чейні до відповідальності. Втім дехто з експертів називає останній скандал полюванням на відьом, і сезон вже почався.


Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG