Спеціальні потреби

14-річна дівчинка вижила в авіакатастрофі

У четвер 14-річна Бахія Бакарі, яка вижила в авiaкатастрофі, що сталася біля берегів Коморських островів, у супроводі міністра співробітництва Франції прибула до Парижа. Бакарі вилетіла з Франції зі своєю матір’ю, аби відвідати родичів, коли літак авіакомпанії «Єменіа Еірвейс» впав у Індійський океан зі 153 людьми на борту.

Бахія Бакарі та її мати були на борту літака Аеробус А 310, який вилетів зі столиці Ємену Сана у напрямку Коморських островів. Літак впав у холодний, повний акул океан за 15 кілометрів від берега. Майже 13 годин Бахія трималася за уламки літака, що плавали на поверхні, поки її не побачив рятувальний човен. Дівчина не мала рятувального жилета та ледве вміла плавати. Вона вижила у катастрофі з порівняно невеликими травмами – зламаною ключицею, порізами та синцями. Побоюючись за її психічний стан, від дівчини приховують, що її мати загинула. Її батько розмовляв з нею по телефону, розповівши репортерам, що його донька бачила, як літак впав у воду.

Деякий час вона чула голоси інших вцілілих, але на ранок вони вщухли. Експерти кажуть, що інколи в автокатастрофах, в яких, здається, неможливо вижити, може виявитися один вцілілий, і це може бути дитина. Припускають, що це можливо тому, що що діти – менші за розміром і сидіння захищає їх від удару. У 1987-му році чотирирічна дівчина була єдиною, хто вижив в авіакатастрофі над Детройтом. У 2002-му році дворічний Мохаммед став єдиним вцілілим в авіакатастрофі у Судані, в якій загинуло 116 осіб.

Франція надіслала до Коморських островів літак, аби допомогти у пошуково-рятувальній операції. Міністр транспорту Франції каже, що французькі інспектори перевіряли цей літак у 2007-му та знайшли, що він має чимало недоліків. Зараз вони розпочали більш детальну інспекцію літаків авіакомпанії «Єменіа Еірвейс». Коморська громада у Франції вимагає відповідей від представників влади Коморських островів.

Втім, представник єменської авіакомпанії стверджує, що літак пройшов перевірку на безпеку. У Парижі представник «Єменія Еірвейс» заявив, що його компанія готова надати компенсацію родичам постраждалих. Про це заявив голова паризького бюро авіакомпанії Фасал Емран:

«Головний офіс вирішив дати безкоштовно один квиток на кожну родину, щоб вони могли взяти участь у церемонії поховання, поминання тощо. Або батько, або мати, або дружина чи інший член родини, але тільки один можуть полетіти безкоштовно. Також я довідався, що початкова виплата буде надаватися родичу жертви, у розмірі 20 тисяч євро. Це на початку».

Єменський літак – вже другий Аеробус, який розбився протягом одного місяця. Літак авіакомпанії «Ер Франс», що летів із Ріо де Жанейро до Парижа, впав в Атлантичний океан першого червня, забравши життя 228 людей на борту.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG