Спеціальні потреби

Обама закликав США та мусульманський світ до порозуміння

Барак Обама виголосив промову в Каїрському університеті в Єгипті, яку вже назвали історичною спробою помирити Америку з мусульманським світом. Президент США, який сам виріс у мусульманському середовищі, закликав арабський світ звернутися до основ своєї релігії, яка, зокрема вчить, що вбивство невинної людини є смертельним гріхом. На думку Обами, мусульмани і американці повинні об’єднати свої зусилля, у боротьбі проти екстремістів та терористів, які прикриваються ісламом для виправдання своїх кривавих дій.

Виступаючи у переповненому залі Каїрського університету, Обама сказав, що американці та мусульмани мусять краще зрозуміти один одного:

«Я приїхав сюди, в Каїр, щоб знайти новий початок відносин між Сполученими Штатами та мусульманами усього світу. Відносин, які базуються на взаємних інтересах і повазі, які базуються на розумінні того, що Америка та Іслам не виключні поняття і не мусять бути у постійній боротьбі».

Обама закликав обидві сторони відкинути стереотипи і визнати правду:

«Я переконаний, щоб рухатися вперед ми мусимо чесно визнати речі, які тримаємо у наших серцях і які говоримо лише за зачиненими дверима. Ми мусимо намагатися слухати один одного, вчитися один в одного і шукати спільні інтереси».

Втім арабський світ висуває до Президента США великий перелік вимог, кажучи, що чекає не на обіцянки, а на конкретний план дій. Серед них – визнання і створення держави Палестина, і виведення американських військ з Іраку».

На деякі з цих вимог Барак Обама спробував відповісти у своїй промові. Використовуючи термін «Палестина», а не «Палестинська автономія», він заявив, що США не визнають легітимним будівництво ізраїльських поселень на Західному березі. Обама закликав обидві сторони нарешті визнати право на існування як держави Ізраїль, так і держави Палестина:

«Якщо дивитися на цей конфлікт лише очима однієї сторони, то ми ніколи не побачимо правди. Мрії обох сторін можуть справдитись лише на базі співіснування двох держав, де ізраїльтяни та палестинці будуть жити в мирі і безпеці».

Студенти підрахували, що під час промови зал вибухав аплодисментами 30 разів. Присутні твердять, що аплодували щиро. Особливо їм сподобалось, коли Обама цитував рядки Корану, де лунає заклик до справедливості і гріховності екстремізму».

Під час візиту в Єгипет, Обама зустрівся також з Президентом країни Госні Мубараком. Разом з ним і Держсекретарем Гілларі Клінтон, вони відвідали мусульманську мечеть і планують відвідати піраміди – символ древньої історії Єгипту.

Повну промову Президента Барака Обами англійською мовою читайте тут.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG