Спеціальні потреби

Президент Обама виступив з посланням до мусульманського світу


Президент Барак Обама закликав до нового початку у відносинах між Сполученими Штатами і мільярдом мусульман у світі, кажучи, що спіралі «підозріння і незгоди» слід покласти край.

У промові, виголошеній у Каїрському університеті, пан Обама заявив, що насильницький екстремізм використав напруження між мусульманами і Заходом. Він додав, що Сполучені Штати і мусульманський світ мусять докладати спільних зусиль для подолання екстремізму в усіх його формах.

Обама говорив про свій план виведення американських військ з Іраку і залишення Іраку самим іракцям. Він сказав, що Сполучені Штати хочуть, щоб їх війська повернулися додому також з Афганістану, але додав, що він відданий справі продовження боротьби з екстремістами, які хочуть вбивати американців та громадян інших країн.

Президент ОБАМА назвав ізраїльсько-палестинський конфлікт важливим джерелом напруження і повторив потребу існування окремої палестинської держави поруч з Ізраїлем. Він сказав, що палестинці мусять відмовитись від насильства, а ізраїльтяни мусять визнати право на існування Палестини. Пан Обама також сказав, що Сполучені Штати готові зробити кроки назустріч Ірану і подолати десятиліття недовіри.

У загальному, Обама заявив, що він відданий підтримці урядів, які основані на демократичних ідеалах справедливості, прозорості й свободи. Президент також закликав до релігійної терпимості та підкреслив важливість рівності жінок. Він зробив цю заяву в Єгипті у час, коли активісти правозахисного руху піддають критиці стан прав людини і демократії в тій країні.

Президент Обама закінчив свою промову словами, що «новий початок» може бути досягнутий лише шляхом співпраці і залишення позаду минулого «страху» і «недовір’я».

Ще до своєї промови пан Обама мав зустріч з президентом Єгипту Госні Мубараком, під час якої сказав, що Сполучені Штати віддані справі партнерства з країнами Близького Сходу. Американський президент прибув до Єгипту після зустрічі з королем Абдуллою в Саудівській Аравії.

Після відвідин Єгипту президент відбуде до Німеччини і Франції, де матиме зустрічі з європейськими лідерами і візьме участь у відзначеннях 65-х роковин висадки союзницьких військ e Нормандії, що прискорило перемогу в Другій світовій війні.


Свої коментарі про промову президента Барака Обами в Каїрі можете надіслати на адресу < holos@voanews.com >.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG