Спеціальні потреби

Сомалійські пірати катують українських моряків


Міністерство закордонних справ України підтвердило сьогодні інформацію, що сомалійські пірати застосовують тортури до захоплених українських моряків судна «Аріана». Про це заявив речник МЗС Василь Кирилич. За його словами, після публікації повідомлення в українських ЗМІ, відомство звернулося до посольства в Греції, яке підтримує постійний зв'язок із компанією-судновласником. Там підтвердили, що пірати застосовують фізичний вплив на екіпаж, щоб змусити судновласника пришвидшити переговорний процес щодо отримання викупу.

Про те, що до екіпажу застосовують тортури першими повідомили рідні членів екіпажу. Мати другого механіка судна Лариса Муругова заявила, що про це їй в телефонній розмові сказав син. За її словами, бранцям зв'язують руки, б’ють кидають на розпеченій сонцем палубі судна. Оглядачі зазначають, що це чи не перший випадок застосування тортур до членів екіпажів захоплених суден і припускають, що компанія може припинити перегворних процес із сомалійцями.

Сомалійські пірати вже майже місяць утримують балкер «Аріана», екіпаж якого складається із 24 моряків – громадян України. Майже всі вони з Одеси та Одеської області. Судно перевозило 35 тисяч тонн сої із Бразилії на Близький Схід. За звільнення заручників пірати вимагають 10 мільйонів доларів. Український уряд вирішив створити оперативний штаб для порятунку українських громадян. Однак поки що не надходило жодних повідомлень про прогрес у переговорному процесі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG