Спеціальні потреби

У справі про Голодомор з’явилися перші підозрювані


Сказавши «А», Служба безпеки України не зволікала з продовженням. Відкривши кримінальну справу за фактом Голодомору-геноциду, СБУ назвала потенційних обвинувачених.

Список, складений українськими істориками на базі архівів спецслужб, наразі налічує 136 осіб. Про це повідомив директор архіву Служби безпеки України Володимир В’ятрович. Як він сказав журналістам у четвер, «Це найвище керівництво Комуністичної партії України та каральний орган партії – Головне політичне управління, а також безпосередньо люди, які підписували документи, що засвідчують: Голодомор був організований; а також ті, хто підписував численні вироки».

При цьому В’ятрович зауважив: якби вдалося залучити архіви інших країн, передусім Росії, список був би значно повніший.

У Службі безпеки України далі сподіваються на співпрацю з російськими спецслужбами у розслідуванні обставин української трагедії 30-их років. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко в інтерв’ю для радіо «Свобода». Він також категорично відкинув думку про те, що порушення кримінальної справи про Голодомор-геноцид спрямоване проти Росії чи проти будь-якої іншої держави або народу.

В інтерв’ю для «Свободи» голова СБУ особливо наголосив на своїй незгоді з позицією лідера Партії регіонів Віктора Януковича, який назвав порушення справи про Голодомор «провокацією». «Називати це провокацією або втягувати політиків у цю справу якраз і є найнебезпечнішим», – підкреслив Наливайченко. Він порадив Януковичу згадати, звідки він родом. «Донецька область – це сотні населених пунктів, знищених голодом», – нагадав очільник СБУ.

А тим часом з боку Партії регіонів продовжують лунати протести. Обурення лідера партії поділяє його заступниця Ганна Герман. Коментуючи сьогоднішню заяву глави СБУ, Герман, слідом за Януковичем, висловила побоювання, що відкриття справи про Голодомор не сподобається Росії. «Навіщо це сьогодні Україні?», – запитує «регіоналка». І як на аргумент посилається на те, що розслідування справи про геноцид не сприятиме «у питанні закачування газу на осінньо-зимовий сезон у наші підземні сховища».

Нагадаємо: 25 травня Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду 30-их років в Україні, внаслідок чого загинули мільйони людей. В СБУ переконані: справу буде доведено до суду. У відомстві твердять також, що для здійснення необхідних процесуальних дій у цій справі вистачить кількох місяців, оскільки йдеться про юридичне оформлення вже існуючих документів і свідчень.

XS
SM
MD
LG