Спеціальні потреби

Випускників у США сьогодні чекає нелегкий вибір

У випускників Рочестерського університету - великі амбіції. Одні мріють стати лікарями, інші - вчителями, треті - бізнесменами. Але всі згідні в одному: успіх на професійному поприщі не повинен вимірюватися славою чи багатством.

Утім сприймають цю істину молоді люди по різному: «Мене виховали в іншому дусі, і я не думаю, що я погоджуся на такий стиль життя», - говорять одні… «За жодні гроші не купити того, що дав мені Бог, і що я можу дати іншим», - вважають другі. А дехто вже впевнено заявляє: «Я знаю, що робитиму добро, і немає значення, що саме… це буде найкращий подарунок світові».

Психологи Рочестерського університету вирішили перевірити випускників-ідеалістів на практиці. Едвард Дісі і Кріс Німік відстежували кар’єри колишніх студентів упродовж двох років після закінчення вузу. Працювали вони у двох напрямках, вимірюючи досягнення «істинних» і «зовнішніх» цілей. До першого вони віднесли розвиток взаємовідносин і самовдосконалення, а до другого - намір збагатіти та набути «правильний» імідж. Останню ціль вони назвали «американською мрією».

Результати досліджень психологи опублікували у «Журналі досліджень особистостей». Їх висновок такий: досягнення істинних цілей стимулює психіку і позитивно впливає на здоров’я. А от переслідування «американської мрії», як висловився дослідник Рочестерського університету Едвард Дісі: «не допомогло бути щасливими…задоволеними життям, не сприяло доброму самопочуттю. Щобільше дослідження довели, що це завдало шкоди їх здоров’ю, викликаючи почуття патологічної тривоги і депресії».

Порада авторів дослідження випускникам - будьте обережні, коли ставите перед собою амбітні цілі. Як каже Едвард Дісі: «Докази не підтверджують ідеї, що коли я розбагатію і прославлюся, то буду щасливішим».

Науковці сподіваються, що випускники пам’ятатимуть про результати цих психологічних досліджень пішовши у великий світ.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG