Спеціальні потреби

Тривають суперечки щодо дати виборів президента


Український парламент повинен визначитися з датою президентських виборів і проголосувати за нову постанову про призначення виборів. Про це спікер парламенту Володимир Литвин заявив під час погоджувальної ради.

«Нам треба визначитися з новою датою виборів. Рішення КС є, воно доведене до вашого відома, і там цілком очевидно записано, що ми маємо освятити дату – 17 січня 2010-го року. Незалежно від волі, бажання, настрою», – сказав Литвин.

Серед пріоритетів роботи депутатів спікер називає і вдосконалення виборчого законодавства, зокрема він каже про необхідність скорочення виборчої кампанії до 90 днів. Ймовірно, що саме через необхідність цього закону парламент працюватиме два тижні поспіль, адже минулого сесійного тижня робота депутатів блокувалася фракцією Партії Регіонів.

Натомість в РНБО є інша думка щодо дати виборів глави держави. Перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Степан Гавриш вважає, що вибори президента мають відбутися 31 січня 2010-го року. Він каже, що, Конституція чітко встановлює – чергові президентські вибори мають пройти в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень президента.

Його логіка така: згідно з рішенням Конституційного суду, повноваження президента починаються з дня складення ним присяги, нинішній Президент Віктор Ющенко склав присягу 23 січня 2005-го року, відтак, чергові президентські вибори мають відбутися 31 січня 2010-го року.

Гавриш додав, що йому невідомо, звідки з’явилася версія про необхідність проведення виборів 17 січня 2010-го року.

Як відомо, раніше парламент України проголосував за проведення виборів 25 жовтня 2009-го року, однак пізніше цю постанову визнав неконституційною Конституційний суд України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG