Спеціальні потреби

У США зростає толерантність до геїв

В американському суспільстві зростає толерантність до людей нетрадиційної сексуальної орієнтації. Одне зі свідчень того – обговорення можливості призначення першого в історії гомосексуального судді Верховного суду США.

Популярна телеведуча Елен Дедженерeс, донька колишнього віце-президента Мері Чейні, Шон Пенн у ролі борця за права геїв та лесбіянок у фільмі «Мілк» -- люди нетрадиційної сексуальної орієнтації стають все більш прийнятними в американському суспільстві. І серед претендентів на вакансію судді Верховного суду – дві лесбіянки - Кетлін Салліван та Памела Карлан. Здається, що вони можуть отримати підтримку навіть серед консервативних республіканців. Один з них - сенатор Джеф Сешенс, який вже заявив, що, на його погляд, визнання нетрадиційної сексуальної орієнтації не дискваліфікує від зайняття посади».

Самі американці мають різні погляди на це питання. Консерватори, виступають обережно проти. Такої думки, серед іншого, дотримується і віце-президент Ради дослідження родини Пітер Спріґ:

«Ми побоюємося, аби новопризначена людина не керувалася власною ідеологією з будь-якого питання у суді», - каже він.

У час коли парламенти та верховні суди кількох штатів працюють над легалізацією одностатевих шлюбів, президента Обаму критикують за його відповідь телеканалу МТВ. Президент сказав:

«Я вірю, що шлюб має бути між жінкою та чоловіком і я не прихильник одностатевих шлюбів».

Однак, незалежно від того, що думає з цього приводу Барак Обама та того, хто стане новим суддею Верховного суду, американське суспільство стало більш толерантним до людей нетрадиційної орієнтації, ніж воно було навіть десять років тому.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG